Her Kadının Bilmesi Gereken Pratik Bilgiler

0
2835
Women cleaning a window 3

Bütün gün işlerle boğuştuktan sonra, akşamları koltukta çayımızı yudumlarken işler de biran önce toparlansın, rahatlamaya vakit bulalım istiyoruz değil mi? Biz, sizin için mutfakta zamanınızı kısaltacak harika öneriler derledik, siz TrendKadınım’da daha rahat vakit geçirin diye 🙂

Fırında harikalar yarattınız, peki ya temizliği

Fırını temizlemek için, içi ılıkken kestiğiniz yarım limon ile ovabilir, ardından sabunlu bezle silip kurutabilirsiniz.

Balık kokusundan ürkmeyin

Bulaşık suyunun içerisine kahve telvesi atın, telve balık kokusunu yok edecektir. Ardından bulaşıklarınızı bol suyla durulayabilirsiniz.

Köftelerinize lezzet katmak çok kolay

Lezzetli köfteler için bayat ekmek ve soğan vazgeçilmezdir, doğru ancak siz de soğanları eklerken rendeliyorsanız size bir önerimiz var. Soğanı rendelemek yerine, küçük küçük doğrayarak ekleyin, böylece rendelenen soğanın suyu ile yumuşayan ve kızartırken dağılan köfte derdiniz son bulacak.

Biri acı patlıcan mı dedi

Patlıcanların acılıkları almak  için, yarı yarıya süt ve su ile karıştırdığınız kapta patlıcanlarınızı bekletebilirseniz, sütünüz kalmadıysa dert etmeyin. 1 yemek kaşığı kadar tuz eklediğiniz su içerisinde de patlıcanlarınızı dinlendirebilirsiniz.

Tencereleriniz parlasın

Ispanak haşladığınız su ile yıkayacağınız tencereler, pırıl pırıl olacaktır, Aynı zamanda karbonat ile ovmak da tencerelerinizi parlatacaktır, ardından bol suyla durulamayı da unutmayın.

 

 

 

TEILEN

Yorum Yaz