Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Makyaj Hilesi

0
881

 

Hangi ürünü kullanacağınıza bir türlü karar veremiyor, her gördüğünüz makyaj malzemesini alıyor musunuz? Bu yüzden de taşınması güç büyük bir makyaj çantasına sahipsiniz. Sizler için hazırladığımız 10 pratik makyaj hilesi ile az malzeme ile her yere taşınabilir küçük bir makyaj çantasına sahip olmanız mümkün.

Makyaj konusunda istediğiniz sonuca az sayıda makyaj malzemesi ile de sahip olabilirsiniz. Böylesi hem daha doğal hem de daha ekonomik. Tek yapmanız gereken makyaj hilelerinin nasıl yapıldığını bilmeniz.

Ürünlerinizi Değerlendirin

Pek çok makyaj malzemesi bitince atmak yerine tekrar farklı şekillerde kullanılabilir. Makyaj hilesi olarak örneğin; maskaranız bittiğinde fırçasını kirpiklerinizi ayrıştırmak için kullanabilirsiniz. Ya da yine maskaranıza ait fırçayı kaşlarınızı taramak ve biçim vermek adına kullanabilirsiniz. Maskara fırçanızda kalan hafif boya ile kaşlarınızı tararken kaş boyamanızı da gerçekleştirebilirsiniz.

Salatalığın Doğal Şifası

Bir diğer makyaj hilesi ise ; göz makyajınızı yapmadan önce gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekleteceğiniz salatalıklar ile göz şişkinliklerinizden kurtulabilirsiniz. Bu sayede şişlikleri kapatmak adına kat kat kapatıcı kullanma derdinden kurtulmuş olursunuz.

Sivilcelere Buz Tedavisi

Makyaj yaparken sivilcelerinizi kapatmak adına fondöten ve pudra uygulamasından farklı olarak buzu deneyin. Evet, yanlış duymadığınız bildiğimiz buz. Makyajınızı yapmadan önce sivilceleriniz üzerinde gezdireceğiniz buz ile sivilcelerin kızarıklığından kurtulabilirsiniz. Kızarıklıklarından kurtulduktan sonra sivilcelerin makyajı tehdit edici bir yani kalmıyor.

makyaj pratik bilgiler

Kırık Rujlara Son

Ruj kırılmaları ya da sıcak hava yüzünden yumuşamaları hepimizin hemen her gün yaşadığı bir durum. Bu duruda rujlarınızı atmak yerine onları farklı şekillerde değerlendirin. Rujunuzdan kalanları kullanmadığınız temiz bir kabın içine alın ve dudak fırçası yardımıyla dudaklarınıza uygulayın.

Eyelinerı Kolayca Uygulayın

Eyeliner ile çekik gözlerin muhteşem cazibesine sahip olabilirsiniz. Bu görünüme sahip olmak için üst kirpiklerinize sıvı eyeliner sürün. Gözün iç köşesinden başlayarak çektiğiniz ince çizgiyi gözün dışına doğru kalınlaştırın. Tek bir makyaj malzemesi ile zahmetsizce bu görünümü elde etmek mümkün.

Dolgun Dudaklar

Dudaklarınızı dolgun göstermek için dudak dolgunlaştırıcılarının yerine rujunuz ile de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Dudağınızın ortasına hafifçe gümüş veya altın tonlarında far sürüp dolgun bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yine benzer şekilde kirpikleri daha dolgun göstermek için alt kirpiklerin bitimine siyah kalem çekebilirsiniz.

Zeytinyağı Kullanın

Makyajın en önemli kısmı kuşkusuz temizliğidir. Cildin temizlenmesi ve hava alması cilt sağlığı açısından oldukça önemli iken her makyaj sonrası cildi kusursuzca temizlemek bir o kadar önemli. Pratik makyaj hileleri içinden işimizi en çok göreni kesinlikle zeytinyağı. Özellikle su da çıkmayan makyaj ürünlerini temizlerken oldukça zor anlar yaşayabilirsiniz. Bu gibi ürünler için özel makyaj temizleyicileri gerekmektedir. Eğer bu tarz bir makyaj temizleyiciniz yoksa ya da doğal bir ürün kullanmak istiyorsanız aynı işlemi zeytinyağı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

makyaj yapmak

Renk Uyumları

Makyajınızda kırmızı tonları ağır basmışsa bu tonu yeşil ile yumuşatabilir yine aynı şekilde sarı tonlarını lila rengi ile dengeleyebilirsiniz. Bu sayede doğal bir gönüme sahip olursunuz.

Çekici Yanaklar

Allıklar makyajın olmazsa olmazı. Gerek yüzünüze sıcak bir hava katmak adına gerekse makyajınızın tamamlayıcısı olmak adına elimizin vazgeçemediği ürünler allıklar.

Her makyaj ürünü gibi allıkları da ten renginize ve makyajınızın hâkim olduğu genel tona göre belirlemelisiniz. Unutmayın allıklar sıcak ve doğal birer görüntü sağlamak içindir. Bu yüzden teninizde abes kaçacak tonlardan uzak durun.

Muhteşem Gözler

Göz makyajınızda dikkat etmeniz gereken en önemli şey; göz renginiz ve göz şekliniz.

Eğer ela ve kahverengi tonlarında bir göz rengine sahipseniz toprak tonlarından ziyade mavi, bilhassa turkuaz, tonlarını tercih edin. Turkuaz far gözlerinizin rengini çok daha belirgin kılacak ve dikkatleri üstüne çekecektir.

Eğer mavi ya da yeşil göz rengine sahipseniz göz makyajınızda lila ve toprak tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede gözlerinizin derinliği ortaya çıkacaktır.

TEILEN

Yorum Yaz