Hassas Ciltlerde Makyaj Nasıl Temizlenir?

0
844
makyaj temizleme

Kozmetik ürünlerle makyaj yapmak nasıl kolaysa çıkarması da bir o kadar zordur. Özellikle eğlenmeye giderken gece makyajı, günlük kullanılan gündüz makyajı derken kozmetik ürünler tüm gün boyunca cildinizde kalır ve gözeneklerinizin tıkanmasına neden olur.  Makyaj temizliği yaparken doğru yöntem ve teknik kullanılması da bu açıdan büyük bir önem taşır.

Makyaj temizliği yaparken hassas ciltlere mensup kişiler cildine daha fazla özen göstermelidir. En ufak bitki ve kimyasala karşı alerjik reaksiyon gösterebilen cilt tipi, temizliği doğru bir şekilde yapılmadığında kaşıntı, dökülme, pullanma ve kızarma gibi tepkiler verebilmektedir.

Dermokozmetik ürünler içerisinde etkinliğini kanıtlamış Fransız markası Bioderma, hassas ciltlere özel olarak geliştirdiği Bioderma Sensibio serisi ile kullanıcıların gözdesi olmayı başarmıştır. Biyolojiden esinlenerek üretilen formüller sağlık bakanlığından da onay olarak insanların hizmetine sunulmuştur.

bioderma-sensibio-h2o-250ml

Bioderma Sensibio serisinin göz önünde bulunan ürünlerinden Bioderma Sensibio H2o, içeriğinde bulunan doğal bileşenler sayesinde cilt konforunu en üst seviyeye taşır. Görünümü su gibi olsa bile cildi temizlemeye, kir ve kalıntılardan arındırmaya yaramaktadır. Cilt bakımında yardımcı bir üründür.

Cildi nazik bir şekilde temizler ve sebum seviyesini düzenleyerek yağlı bölgelerin daha mat görünmesine yardımcı olur. Tüm cilt tiplerinde hassasiyete karşı koruma sağlayan temizleyici ürün, özel olarak tasarlanarak durulama gerektirmeyen bir formüle sahiptir. İçeriğinde salatalık ve gliserin bulundurmaktadır. Alkol ve parfüm içermeden tüm yüz bakımını tamamlamaya yardımcı olur. Göz ve dudak kenarlarında da kullanıma uygundur.

Yüz Temizleme Suyu’nu %20 indirimle dermokozmetika sitesinden 42 TL ye satın alabilirsiniz.

TEILEN

Yorum Yaz