Hamile Olduğunuzu Kanıtlayan Vücudunuzdaki 9 Değişim

0
9442

Hamileliğin başladığı andan itibaren kadın vücudunda değişimler başlar. İlk 10 gün içerisinde kadın vücudu hamile olunduğunun sinyallerini verir verir ve vücutta
hamilelik belirtileri başlar. Hamileliğin başladığı ilk günlerden itibaren vücutta ki adım adım 9 değişim açıklaması ile şöyledir.

Hamilelikte meme uçlarında ki değişim

meme-başı-akıntı

Hamileliğin en erken belirtilerinden birisi meme uçlarında oluşan karıncalanma hissidir. Bunun nedeni gebelik hormonun kan akışını arttırmasıdır. Hamileliğin ilerleyen aşamalarında bu his kaybolacaktır.

Hamilelikte kramplar ve lekelenmeler

hamillikte9isater7ekim-17

Hamilelikte özellikle tuvalete çıkma aşamasında kramplar oluşmaktadır ve iç çamaşırınızda hafif lekelenmelerle daha sık karşılaşabilirsiniz.

Hamilelikte kendinizi hasta hissetme

hamillikte9isater7ekim-20

Vücudunuzun hamileliğe verdiği tepkiler sizi yorgun kılacağı için kendinizi sık sık hasta hissedebilirsiniz. Hamileliğin 6 haftalık döneminde özellikle bulantılar ve kusma isteği ile daha sık karşılaşabilirsiniz.

Hamilelikte göğüslerde şişkinlik

Hamile-kadınlarda-meme-ağrısı-758x380

Hamileliğin 6. haftasından itibaren göğüslerinizde regl döneminde de oluşan göğüslerde şişme oluşacaktır.

Hamilelikte duygusal yoğunluk

hamillikte9isater7ekim-12

Hamilelikte oluşan değişimler hormonal yapının değişmesi vücudu yorgun kılar ve sürekli dinleme isteği oluşturur. Hamileliğin erken dönemlerinde daha çok görülen yorgunluk hamileliğinizi desteklemek için sizi dinlenmeye zorlar.

Hamilelikte sık sık idrara çıkmak

anne-karnindaki-bebekle-iletisimi-ogreten-uzman-geliyor-2

Hamileliğin 6. haftasından itibaren böbreklerin daha hızlı çalışması sık sık idrara çıkma ihtiyacına sebep olacaktır.

Hamilelikte meme başlarının koyulaşması

10392

Hamilelikte cilt renginde değişim sık sık rastlanmaktadır. Özellikle göğüs uçlarında koyulaşma, vajina ve vulva içlerinde de renk değişimi oluşmaktadır.

Hamilelikte aşerme ve koku hassasiyeti

gebe-hamile-anneler-7

Hamilelikte aşerme çok olağan bir durumdur. Bazı yiyecekleri deli gibi canınız çekerken bazılarından adeta kaçmak istersiniz. Özellikle yemek kokuları sizi çok rahatsız ederek mide bulantısına sebep olabilir.

Hamilelikte regl döneminin kaçması

hamile-kalmaya-calisirken

Hamilelik öncesinde genellikle düzenli olan regl hamilelik sonrasında zaman kayması olacaktır. Regl zamanınızda gecikme olması hamileliğin en belirgin göstergelerindendir.

Hamilelik testi

hamillikte9isater7ekim-19

Hamile olduğunuzu size vücudunuz bu belirtilerle bildirecektir muhtemelen ancan en kesin sonucu size elbette yapacağınız hamilelik testi verecektir. Hamilelik testinde göreceğiniz 2 çizgi sizin bir anne adayı olduğunuzun kesin kanıtıdır.

Hamilelik ve bebek videoları için: Bebek Tv anne bebek video portalını ziyaret edebilirsiniz.

TEILEN

Yorum Yaz