Hamile Kalmak için Sevişme Pozisyonları

0
4474

1Hamile Kalmak için Sevişme Pozisyonları – 1

En çok kullanılan gebe kalma pozisyonlarından biridir. Bu pozisyonda kadın dizleri ile erkeğin omuzlarına dayanır. Daha çok kilolu bayanların kullanması gerektiği bir yöntemdir bu yöntem sayesinde erkekten gelen spermlerin rahim ağzında birikmesi sağlanmış olur böylelikle gebe kalma olasılığı artar.

2Hamile Kalmak için Sevişme Pozisyonları – 2

Arka yolla yapılan bu birleşmede rahim tamamen arkaya dönük olmalıdır. Kadın diz çöker pozisyondadır. Bu birleşmede erkekten gelen spermler tamda rahim kanalına ulaşır. Gebe kalma olasılığı çok yüksek bir pozisyondur.

3Hamile Kalmak için Sevişme Pozisyonları – 3

En çok kullanılan ve en alışagelmiş pozisyondur. Erkek üsttedir kadınla yüz yüzedir. Kadınlar bu pozisyonu severler. Çiftler genelde cinsel ilişkiye bu pozisyonla başlar. Erkek orgazmı geciktirmek için ilişki sırasında pozisyonlar deneyebilir ama en son orgazm olurken bu pozisyona dönerek ilişkiye son vermek iki tarafı da çok mutlu eder. Diğer adı misyoner pozisyonudur.

4Hamile Kalmak için Sevişme Pozisyonları – 4

En sık kullanılan hamile kalma pozisyonlarındandır. Misyoner, hamile kalma pozisyonu denir. Bu pozisyon çiftler için daha elverişli bir pozisyondur. Çiftler daha uyumlu olurlar. Çiftleri gevşeterek rahatlamalarına olanak sağlar.

5Hamile Kalmak için Sevişme Pozisyonları – 5

Misyoner pozisyon çiftleri özellikle kadını gevşeterek rahatlamasını sağlar. Birleşmeyi kolaylaştırır, atılan spermler rahim kanalına kadar ulaşır bu durum gebe kalma olasılığını çok arttırır. Erkeğin alt karın darbeleri ilişkiye ayrı bir boyut ve haz katar.

6Hamile Kalmak için Sevişme Pozisyonları – 6

Misyoner pozisyon aynı zamanda çiftlerin birbirlerini okşamasına ve öpüşmelerine de olanak sağlar. Bu pozisyonun sağladığı derin birleşme sayesinde kadınların gebe kalma olasılığı çok yüksektir. Sık pozisyon değişikliği ve hareket özgürlüğünden hoşlanan bayanları biraz rahatsız edebilir.

7Hamile Kalmak için Sevişme Pozisyonları – 7

Bu pozisyon misyoner pozisyona çok benzer tek farkı kadın üstte erkek alttadır. Çiftler yüz yüze dönüktürler. Kadın erkeğin üstünde ata biner pozisyondadır.

8Hamile Kalmak için Sevişme Pozisyonları – 8

Yukarıdaki pozisyonun devamı olarak kadın cinsel ilişkinin şiddetini ve süresini elinde tutma olanağı sağlayarak bu ilişkide gücün kendinde olduğunu ve denetiminde olduğunu gösterir. Bu pozisyonun devamında diz çökmüş olarak başlayıp pozisyonda değişebilir.

9Hamile Kalmak için Sevişme Pozisyonları – 9

Örneğin bu pozisyonda yine yukarıdaki pozisyonun devamı olarak çiftler ayrılmadan birbirlerine sarılarak cinsel birlikteliğe devam edebilirler. Birçok uzmana göre bu pozisyon çiftlere çok haz veren bir pozisyondur.

10Hamile Kalmak için Sevişme Pozisyonları – 10

Bu pozisyonda en sık kullanılan hamile kalma pozisyonlarındandır. Burada kadın erkeğin ağırlığından kurtulduğu için pelvis darbeler yaparak cinsel birlikteliğin derinliğine ulaşabilir. Bu durumda erkek Partnerini okşayarak orgazmın gecikmesini sağlayabilir. Çiftler için son derece haz veren bir pozisyondur.

11Hamile Kalmak için Sevişme Pozisyonları – 11

Bu pozisyonda erkek ve kadın ayakta cinsel ilişkide bulunmaktadır. Bu da çiftler arasındaki cinsel birleşmeyi iki taraf içinde doyurucu yapar. Pozisyonda da görüldüğü gibi tam birleşme sağlandığı için erkekten gelen spermler hiç zorlanmadan rahim ağzına ulaşmaktadır. Ama pozisyon uzun süreli olmadığından spermler tutunamazlar.

12Hamile Kalmak için Sevişme Pozisyonları – 12

Kaşık pozisyonu denilen bu pozisyonda fazla kilosu olan ya da sırt rahatsızlığı olanlar için daha uygun olabilir. Bunu yüz yüze yapabileceğiniz gibi “kaşık” pozisyonunda da yapabilirsiniz. Kaşık pozisyonunda erkek, vajinaya kadının arkasından ulaşır. Bu pozisyon, spermin rahim boynuna yakın yerde birikmesine izin verir. Bu cinsel birliktelikte hamile kalma ihtimali çok yüksek pozisyonlar arasındadır.

13Hamile Kalmak için Sevişme Pozisyonları – 13

Misyoner pozisyonu ve bu pozisyonun çeşitli varyasyonlarını kullanarak hamile kalmak mümkündür. Çünkü çok rahattır ve vücut temasının iyi bir şekilde kurulmasına müsaade eder. Eşler yüz yüzedir, öpüşebilirler ve ilişki esnasında birbirlerini kavrayabilirler.

Kadın hareket ederken kısmen özgürdür ama erkek ağırlığını elleri ve dizlerini kullanarak kadının vücuduna ne kadar vermesi gerektiğini ayarlayabilir. Döllenmenin gerçekleşmesi için en iyi pozisyondur, çünkü kadın sırt üstü uzandığında vajinası rahme doğru aşağı hareket eder, spermin rahim ağzından rahim içine ulaşması kolaylaşır. Misyoner pozisyonu ayrıca penisin vajinanın daha derinine ulaşmasına izin verir, dolayısıyla boşalmadan hemen sonra sperm direkt olarak rahme girer. Hamile kalmak için en uygun koşul erkek tarafından gönderilen spermlerin vajina içerisinde olabildiğince uzun süre kalmasıdır. Bu durum hamile kalma olasılığını arttırmaktadır. Kadınlarında hamilelik gerçekleşmesi için yapmaları gereken bazı uygulamalar vardır.

Örneğin; misyoner pozisyonla cinsel birliktelik gerçekleştiren çiftler ilişki sonrası kadın belinin altına bir yastık yerleştirerek 1 saat kadar beklemesi spermlerin rahim ağzında daha uzun süre tutulmasını sağlar ve böylece gebe kalma olasılığı artacaktır. Diğer yandan diz dirsek pozisyonu bebek isteyen çiftler için en uygun pozisyondur. Bu birliktelikten sonrada kadın belinin altına çok kalın olmaya bir yastık koyarak 1 saat kadar beklemelidir. Bu pozisyonda da misyoner pozisyonunda olduğu gibi spermler daha uzun süre rahim ağzında tutulacaktır. Bu durum gebe kalma olasılığını yükseltir.

Ayakta, oturarak ve kadının üstte olduğu pozisyonlarda spermler yerçekimine uygun davranarak aşağı doğru hareket edeceklerdir. Bundan dolayı gebe kalmak için uygun pozisyonlar değildirler. Bu pozisyonlardan kendinize en uygun olanını seçerek hamile kalmak için çalışmaya başlayabilirsiniz.

Hamile kalma şansını arttırmak için cinsel birliktelikte ve sonrasında yapılacaklar şöyledir. Erkek penisini cinsel ilişki sırasında boşalırken en derinde tutmalıdır böylece penis dışarı çıkarken beraberinde çıkan meni miktarı az olacaktır. Bu durumda içeride kalan sperm miktarı çok olduğundan gebe kalma olasılıda artmış olacaktır. Cinsel ilişkiden sonra kadın elleriyle vajina ağzına baskı uygulayarak dışarı sperm çıkmasını engellerse içerde daha çok sperm kalacağından gebe kalma olasılığı da artmış olacaktır.

 

 

TEILEN

Yorum Yaz