Haftasonu İzlemeniz Gereken Bir Film “Prestij”

0
1041

TrendKadınım’dan bol muhabbetli köşe!

TrendKadınım’da kadına dair her şey var belki sizler için ama biraz sohbet ihtiyacını kim duymaz! Bundan sonra bu köşeden sesleniyor olacağım; her şey kadrajıma girebilir. Biz kadınların kadrajından ne kaçabilir ki zaten…

Biraz entelektüel, biraz gündem, çokça muhabbet; okuyalım, gezelim, görelim kıvamında bir köşe düşünüyorum. Konu önerileri de hoş olabilir, beklerim :)

Bu aralar, izlenmesi gereken ama benim kaçırdığım hangi filmler diye gezinirken; The Prestige’e takıldı gözüm, tekrar izledim. İzlemeyenler ya da izleyip detayları üzerine kafa yoranlar için geliyor bundan sonrası;

 

Film Künyesini şuraya iliştirelim:

Yapımı:2006 – ABD

Tür:Dram ,  Fantastik ,  Gerilim

Süre:130 Dak.

Yönetmen:Christopher Nolan

Oyuncular:Christian Bale ,  Hugh Jackman ,  Scarlett Johansson , Michael Caine ,  Rebecca Hall

IMBD: 8,5 / 10

 

Hugh Jackman ve Christian Bale’in iki genç sihirbaz rolünü üstlendiği filmde, ortak olarak çalışan ikilinin büyük şovlarında ters giden ve hayat boyu onları düşmanlığa ve rekabete sürükleyen bir hikayeye tanık oluyorsunuz. Film gerçekten iyi kurgulanmış, başarılı oyunculuklarla bir an bile kopmadan kendini izletiyor, içerik gerçekten büyüleyici..

Sihirbazlık demişken “sır”lardan bahsetmemek olmaz, sır bu işin olmazsa olmazı.. Peki gerçekten hangi sır, insanı öldürmeye itebilir. Ya da hangi duygu hayatımızı gerçekten yaşamamıza engel olabilir; “yarım bir hayat”a kanaat ettirebilir. Film, özellikle sonlarına doğru bir sürü soru işaretiyle bıraksa da seyirciyi, akıllarda bıraktığı tat ile kendini unutturmayacak diyebiliriz. İzlemeyen herkesin mutlaka izlemesini tavsiye ederim; ilk izlediğinizdeki etkisi gerçekten inanılmaz olacak. Uzun göründüğüne bakmayın, son derece değecektir.

Ve şöyle diyelim; her sihirbazlık numarası üç bölüm ya da perdeden oluşur.Birincisi “Vaat”

Sihirbaz size sıradan bir şey gösterir. İskambil destesi, bir kuş ya da bir insan.

Bu nesneyi size gösterir. Son derece gerçek, üzerinde oynanmamış, normal bir şey olduğunu görmeniz için nesneyi incelemenizi ister. Fakat gerçek farklı olabilir.

İkinci perdeye “Dönemeç” denir. Sihirbaz olağan bir nesneyi alır ve olağanüstü bir şeye dönüştürür.

Hilenin sırrını arıyorsanız bulamazsınız, çünkü dikkatli bakmıyorsunuz. Siz sırrı bilmek değil, kandırılmak istiyorsunuz.

Bir şeyi yok etmek yeterli değil, onu geri getirmemiz gerekir. Bu yüzden her sihirbazlık numarasında üçüncü bir perde bulunur, işte o “Prestij”

Filmin fragmanını bonus olarak buradan izleyebilirsiniz.

TEILEN

Yorum Yaz