Grove Ecosystem|Organik Sebze ve Meyvenizi Yetiştirin

0
930

Evimizde Kendi Bahçemizi, kendi organik sebze ve meyvelerimizi yetiştirmeyi kim istemez ki. Hemde tam salonun köşesinde mini bir bahçe, üzerinde yetişen organik sebze ve meyveler en alt kısımda ise evinize huzur veren balıkların yer aldığı oldukça keyifli ve huzur veren bir yapıya sahip Ecosystem.

Günümüzde artık bu mümkün olacak. Grove Ecosystem’i (Akıllı ev içi Bahçe)  Olarak adlandırılan Sommerville Kentin de MIT Öğrencileri tarafından hazırlanan bu girişim oldukça iddialı gözüküyor.

Grove Ecosystem

Peki Ecosystem nasıl çalışıyor?

Ecosystem balıkların yemek yiyip, dışkıladığı bir akavaryuma sahip. Bacteria, dışkıyı alarak onu bitkiler için kritik bir gübre olan nitratlara dönüştürüyor. Pompalama sistemi ise nitrat ile zenginleştirilmiş suyu bitki yataklarına doğru pompalıyor. Böylece ortaya kendi kendine yeten bir sistem ortaya çıkıyor.

Üstelik ecosystem, tatil moduna dahi sahip. Böylece artık tatile çıkarken komşulardan bitkilerinizi sulamasını rica etmenize gerek kalmayacak.

Organik bahçe 2

Kendi kendini temizyelen akvaryuma sahip olan Grove Ecosystem’i, Domates, roka, ıspanak, semiz otu ve salatalık yetiştirmek için büyük ana bahçeside bulunmaktadır. Verimli ve estetik fotosentez için güneş takliti yapan ışıklandırma özelliğide bulunmaktadır.

Akıllı telefonunuz ile dışarı çıktığınızda da bahçenizi tatil moduna alabilir ayrıca pompa, Havalandırma, Fan ayarlarınıda uzaktan gerçekleştirebilirsiniz.


Organik bahçe

 

TEILEN

Yorum Yaz