Gribe Karşı Demir Yelek

0
693

Kış aylarının korkulu rüyası grip yatağa düşüren ve halsiz bırakan bir hastalıktır. Grip hastalığının belirtileri arasında ateş yükselmesi, eklem ağrıları, halsizlik başta gelmektedir. Doğru ilaçlar, bitkisel çaylar ve c vitamini deposu meyveler ile daha kısa sürede atlatabilirsiniz. Muhakkak yatak istirahati isteyen hastalık bulaşıcı olabildiği için çevrenizdeki kişilerden bir süre uzak durmanız gerekebilir. Hapşurma, nefes ile bulaşıcı olan hastalıktan korunmak için özellikle kış aylarında kalabalık ya da kapalı mekanlardan uzak durmalısınız.

Grip tedavisi için hemen ağır antibiyotiklere başvurmak yerine mutfağınızda ilaç görevi görebilecek besin değeri ve vitamini yüksek ürünleri yemenizde fayda var. Bağışıklık sisteminizdeki zayıflığa sebep olan grip çok fazla ilaç kullanıldığında direncinizin daha da düşmesini sağlayabilir. Bulaşıcı grip hastalığına karşı koruma kalkanı oluşturmak istiyorsanız c vitaminine çok fazla şans vermelisiniz. Doğal besinler ile bu hastalıktan kurtulmak istiyorsanız sizin için derlediğimiz yazımıza dikkatlice göz atmalısınız.

Gribe iyi gelen şeyler:

  • Grip salgın halinde iken bol bol sarımsak yenmeli, evde gripli biri varsa odasının bir köşesine soyulmuş sarımsak konması hastalığın bulaşmasını engellemek için bir önlemdir.
  • Ekmek üstüne dilimlenerek yenen bolca soğan, bedeni zararlı maddelerden arındırır ve sinir sistemini güçlendirir.
  • Bol bol C vitamini yönünden zengin olan portakal, mandalina, greyfurt ve limon yenmelidir.
  • Muz haşlaması yapılıp suyu içilir. Ayrıca bolca muz yemek de faydalıdır.
  • İki çay kaşığı çiğ kahve, bir yumurtanın sarısı ile karıştırılarak içine bir tatlı kaşığı limonun suyu ilave edilir. Bu karışımı hap haline getirerek yutun. Gribinize iyi geldiğini göreceksiniz.
  • Adaçayı, gargara yapılarak içilir.
  • 1 kilo suyun içine 30 gram çuha çiçeği kökü atılır ve haşlanır. Süzülerek ılık ılık günde 3 bardak içilir.
  • 1 kilo suda 50 lavanta çiçeği haşlanır. Süzülerek çay gibi içilir.

1 kilo suda 10 gram kuru incir, 10 gram kuru üzüm haşlanır. İçine 5 tane muz ezilip konur. Hastalık geçene kadar bu karışımdan yemeye devam edilir.

TEILEN

Yorum Yaz