Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

0
2791

Bu yazımızda iyi bir göz makyajı nasıl yapılır? sorusu üzerinde detaylıca duracağız.

İyi bir göz makyajı, tüm bakışları üzerinize çekmenize yardımcı olabilir. Bu konuda en büyük yardımcı ve tamamlayıcınız elbette ki kullandığınız rimel olacaktır. Sahip olduğunuz uzun ve dolgun kirpikler gözlerinizi daha çekici kılacak ve daha iyi bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Göz Makyajına Başlamadan Önce  Cildinizdeki Makyajı Temizleyin

Makyajınızı silmeden  uyumanın size vereceği en büyük zararlardan bir tanesi de kirpiklerinizin bu durumdan etkilenerek dökülmesi. Çünkü kirpiklerinde kopma, seyrelme vb. problem yaşayan kişilerin büyük bir çoğunluğunun göz makyajını tamamen  temizlemediği görülüyor. Yaşanabilecek bütün cilt problemlerinin önüne geçmeniz için gerekli olduğu gibi sağlıklı kirpiklere sahip olmanız için de makyajınızı temizlemeniz son derece önemli bir koşul. Göz makyajınızı temizlemek, yüzünüzün diğer bölgelerine uygulamış olduğunuz makyajı temizlemekten daha zahmetli ve uğraştırıcıdır. Bundan dolayı sahip olduğunuz cilt tipine uygun bir temizleyici ürün kullanmanız ve yumuşak bir pamuk yardımı ile göz makyajınızı iyice temizlemeniz bu anlamda son derece uygun olacaktır. Tüm bunların yanı sıra makyajınızı temizlerken uygulamayı sert bir şekilde değil yumuşak dokunuşlarla yapın ki kirpikleriniz tahrip olup dökülmesin.

goz-makyaji-Nasıl-Yapilir-2

Rimel Uygulaması Nasıl Olmalı?

 

Göz makyajı nasıl yapılır? konulu yazımıza devam ederken bu konuda en önemli unsurunun rimel olduğundan yazımızın başında bahsetmiştik. Şimdi gelelim bu ürünün en etkili şekilde nasıl kullanılabileceğine.

İlk olarak rimelinizin göz altlarınıza bulaşmasına engel olmak istiyorsanız rimel fırçanızın fazlalık kısmını tüpün içine doğru sıyırın ve sonrasında da rimelinizi önce yatay olacak şekilde kirpiklerinize güzelce sürün. Bunun ardından  zigzag hareketler uygulayarak bir kat dağa sürün. İkinci bir kez uygularken kirpiklerinizde uzun bir görünüm elde etmek için rimeli dikey olacak şekilde tutun ve kirpiklerinizin diplerine kadar fırçayı değdirin. Rimelinizi uygularken kirpiklerinizde oluşan topaklanmaları bir kulak çubuğu yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Eyeliner Kullanımı da Son Derece Önemli

Göz makyajı nasıl yapılır? konusunun bir diğer önemli unsuru da eyeliner kullanımıdır. Eyeliner daha iri gözlere sahip olmanızı sağlarken aynı zamanda da kirpiklerinizin daha uzun bir görünüm elde etmesine de yardımcı olur. Bunu sağlamak için de gözlerinize uygulayacağınız rimel ve eyelinerin aynı renge sahip olmaları son derece önemlidir.

Göz-Makyajı-Nasıl-Yapılır

TEILEN

Yorum Yaz