Genç Görünmenin 9 Önemli Noktası

0
1881

Çok Daha Genç Görünmek İsteyen Kadınlara Altın Değerinde 9 Önemli Nokta

Uzun zamandır sosyal medyada makyaj yapmanın kadınları ne kadar değiştirdiğini, başka biri haline getirdiğini okuyor, görüyoruz. Ancak kendinize bir buçuk kilo makyaj yapmadan, sadece saçınızda ufak değişiklikler yaparak da yıllarca gençleşebileceğinizi biliyor muydunuz? Muhtemelen kadınlar biliyor, fakat biz yine de bilmeyenleri bu imkandan haberdar etmek istiyoruz.

İşte bir boya, bir kat, bir balyaj ile en az 5 yaş gençleşen kadınlar.

1Saçınızı kestirme biçiminizi yeniden gözden geçirin.

Farklı saç kesim alternatiflerini değerlendirerek gençleşmek işten bile değil. Saça kat attırmak, kısaltmak, daha dinamik bir kesim yaptırarak büyük farklar yaratabilirsiniz.

2Kakül bırakmanın gücüne inanın

Bakın buradaki kadın kakül bırakıp, saçının rengiyle oynayınca bir anda kendi kızına dönüşmüş. Tamam makyaj da var ancak asıl etkiyi saç stilini değiştirmekle yakaladığını gözden kaçırmayalım.

3Korkmayın, kısaltın.

Uzun saçı seviyor olabilirsiniz, ama saçlarınızı kısa kestirmenin size kazandırabileceklerini de gözardı etmeyin. Buradaki kadın saçlarıyla birlikte yaşından da 5 hane kısaltmış resmen.

4Elbette ki renk önemli bir faktör.

Öncelikle size hangi rengin gittiğini bulmalısınız tabii ki, sarı çoğu zaman daha yaşlı gösterir, ama Drew Barrymore saçlarını sarı yaptırarak 5 yılı cebine koymuş.

5Günlük kullandığınız saç şeklini değiştirmek bile son derece etkili.

Mesela bu Ören Bayan ablamız saçlarını açmaya karar verince bir anda ev hanımlığından CEO’luğa yükselmiş. Günlük kullandığınız saçınızı bir gözden geçirmekte fayda var.

6Hacim hacim hacim…

Şampuan reklamı gibi oldu ama hacim cidden önemli. Sizi yaşlı göstermesinin yanında solgun ve hastalıklı gibi de gösteren güçsüz, hacimsiz saçlarınızdan kurtulun. Burada ürün ve yöntem önerecek değiliz ama bunu yapan bir çok şey olduğunu biliyoruz.

7Saçlarınızı illaki perçem yapmak zorunda değilsiniz!

Saçınızı nereden ayırdığınız veya ayırmadığınız da önemli bir faktör. Klasik bir görüntüden, çılgın bir parti kızına dönüşmeniz için saçlarınızı ayırmayı bırakmanız yeterli olabilir misal.

8Özel günlerde sdaçınızı nasıl yaptırdığınız da önemli.

Mesela düğüne gideceksiniz, ya da bir partiye, toplantıya, yemeğe, vs. fark etmez saçlarınıza neler yaptırdığınız bu noktada da çok önemli. Yüzünüzü ortaya çıkarak, yüz tipinize uygun bir topuz, örgü, vs. büyük farklar yaratacaktır.

9Saçlarınızı hareketlendirin.

Balyaj, gölge falan deyip yanlış bir şeyler söylemeyelim, ama düz bir renk yerine saça hareket katacak şeyler tercih etmeniz sizi bambaşka birine dönüştürebilir.

TEILEN

Yorum Yaz