Gelin adayları için gelinlik tüyoları

0
3037

En özel gününüz olan düğün gününde bütün gözlerin üzerinizde olması için güzel bir gelinlik seçiminin yanında, vücudunuzu iyi  tanımanız  ve eksileri artıya çevirmeyi bilmeniz gerek. Size vereceğimiz minik ipuçlarını değerlendirerek muhteşem bir gelin olabilirsiniz. 2015’in en güzel gelinlik modellerimizden derlediğimiz galerimize de göz atmayı unutmayın 🙂

  • Küçük Göğüsler: Siz de göğüslerinizin küçüklüğünden şikayet ediyorsanız ve daha dolgun göstermek istiyorsanız, kesinlikle derin göğüs dekoltelerinden kaçınmalısınız. Bunun yerine askıları olan ve içten destekli modelleri tercih etmelisiniz.
  • Büyük Göğüsler: Eğer göğüsleriniz büyükse ve bunu kamufle etmek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli noktalar; göğüs dekoltesinden uzak durmak ve toparlayıcı bir model kullanmak. Askısız modeller yerine ince askı, çok derin olmayan V yaka ya da yuvarlak yakalı gelinlikler tercih edilmeli. Gelinliğin göğüs kısmı oldukça sade olmalı, işlemeler göğüs kısmı yerine etek kısmında toplanmalı. Böylelikle dikkat göğüs kısmından uzaklaştırılmış olur.
  • Uzun Boy: Uzun boylu olmak her zaman avantajlıdır. Gelinlik seçiminde de en büyük avantajı, her modeli çok rahat taşıyabiliyor olmalarıdır. Balık model ve A kesim  uzun boylulara yakışan gelinlik modelleri arasındadır. Dikkat edilmesi gereken ise bacak boyu uzun olan kişilerin kabarık modelleri daha iyi taşırken, beden boyu uzun olan kişilerin ise iki parçalı gelinlikleri daha iyi taşıdığıdır.
  • Kısa Boy: Kısa boylu gelin adaylarının, özellikle 38 beden üstü kişilerin, giymemesi gereken gelinlik türü çok kabarık, prenses modellerdir. Beden ölçüleri 36-38 arasında olan kişiler yarım kabarık modelleri tercih edebilirler. Alt kısmı kabarık olana gelinlikte üst kısım olabildiğince dar, straplez ya da ince askılı olmalıdır. Kısa boylu kişilerin tercih etmesi gereken bir diğer model ise V  modellerdir. Bunlar da kişiyi olduğundan uzun gösterir. Gelinlikte fazla işlemenin, kemerin  olması  vücudunuzun hattını kestiğinden dolayı sizi olduğunuzdan da kısa gösterecektir. Olabildiğince abartı, işlemeden ve  kemerden uzak bir model tercih etmelisiniz.
  • Geniş Kalçalar: Kalçalarınız geniş, beliniz ince ise dikkati kalçalardan bele doğru yöneltmek için A kesim gelinlikler tercih etmelisiniz. Böylelikle ince olan belinizi ön plana çıkartıp, geniş olan kalçalarınızı gelinliğin modeliyle kamufle etmiş olacaksınız.
  • Geniş Omuzlar: Geniş omuzlara sahipseniz vücudunuzu saran, kabarık gelinlikler tercih etmelisiniz. Vücudunuzu sardığı için omuzlarınızın ortaya çıkartmanıza yardımcı olacaktır, ayrıca boyundan bağlamalı modellerde omuzlarınızın ortaya çıkması için ideal modellerdir.
  • Kalın Bel: Eğer beliniz kalınsa yapmanız gereken iki parçalı gelinlikler yerine tek parçalı gelinlikleri tercih etmek olmalıdır. Balenli, korseli gelinlik modellerini seçmek belinizi daha ince göstermenize yardımcı olacaktır.
  • Fazla kilolar: Eğer fazla kiloluysanız tek parça şifon gelinlik modelleri kurtarıcınız olabilir. Şifon kumaş, yapısından dolayı uçuş uçuş olduğu için dikkatleri vücudunuzdaki fazla kilolardan arındırıp gelinliğin modeline doğru çeker.
  • Çok zayıf: Çıtı pıtı bir gelinseniz ve oldukça zayfsanız yapmanız gerekenden önce yapmamanız gereken ilk şey çok sade ve dümdüz bir gelinlik seçmek olacaktır. Zaten çok zayıf olan vücudunuzda, dümdüz bir model bütün hatlarınız ortaya çıkmasına ve kötü bir görünümün oluşmasına yol açar. Bunun için yapmanız gereken, zayıf gelin adaylarının tek ya da iki parça olan gelinliklerine biraz hareket katmak olmalıdır. Alt kısmı kesinlikle kabarık olmalı üst kısmı ise dantel, işleme detayları ile süslenmeli, dantellerle hareketlendirilmelidir.

 

TEILEN

Yorum Yaz