Gebelik Hesaplama Aracı | Gebeliğinizi Takip Edin

0
455
hafta-hafta-gebelik-yenianneyim

Her insanın hayatında iz bırakan ve asla unutulmayacak anlar vardır. Hiç şüphesiz gebelik dönemi de anne adaylarının hayatındaki en özel ve unutulması imkansız dönemlerden biridir. Hamilelik dönemi boyunca ümitle bebeğini bekler anne, bebeğiyle göz göze geleceği günün hayalini kurar hep. Gebelik hesaplama programıyla dost olur neredeyse. Hamilelik dönemi çok da keyifli ilerlemeyebilir muhakkak her hususta olduğu gibi işte bu mevzuda da zorluk yaşamadan huzura varılamıyor.

Bütün anne adayları sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilmek için gebelik dönemi süresince kendilerine ve her geçen gün biraz daha büyüyen yavrularına olabildiğince dikkat etmelidirler. Bundan dolayıdır ki düzenli olarak hastanelere kontrole giderek yavrularının gelişimi ve sağlığı hakkında bilgi edinirler. Ancak aylık olarak gidilen bu kontroller bazen anneyi tatmin etmeyebilir. Çünkü anneler bebeğinden (şimdilik mümkün olmasa da) anlık olarak haberdar olmak ister. Tam bu noktada anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapabilirler.

hafta-hafta-gebelik-yenianneyim

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: Bebeğim hangi gün dünyaya gelecek? Gebelik haftası hesaplama nasıl yapılır? Bu gibi ifadelerin neredeyse hepsinin yanıtı gebelik hesaplama aracı sayesinde rahatlıkla bulunabilir.

Gebelik hesaplama aracı seçerken akılda tutulması gereken en mühim konu yazılımın hatasız çalışması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü anne adayları haftalık hamilelik takibi yaparak karnındaki miniğinin hafta hafta büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Hamilelik zamanları kadınların tümü için farklılık gösterir. Pek çok anne çok huzurlu ve sorunsuz bir gebelik süreci geçirirken bir kısmı ise bu dönemde oldukça ciddi problemler yaşamaktadırlar. Mide bulantısı, bitkinlik, baş dönmesi bu rahatsızlıklardan başlıcalarıdır.

Buna ek olarak anne adayı hamilelikte salgın virüslere göre de ayrıca tedbirli olmalıdır. Çünkü annedeki bazı rahatsızlıklar anne karnındaki bebeğin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.
Gebelik haftası hesaplama yapmanın bir diğer önemi ise gebelik dönemlinde yaşanabilecek olası olumsuz gelişmelerden önceden haberdar olmanızdır. Böylelikle hamilelik durumunuzdan haberdar kalmanın yanı sıra bu zamana dek bilinen gebelik dönemi tecrübelerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da; gebelik haftası hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü gebelik haftası hesaplama yapıldığı sırada sık sık görülen hata adet tarihinin son günü girmesi gerekirken farklı bir tarih veya tarihler seçilmesidir.
Web ortamında pek çok gebelik hesaplama programı bulunmaktadır ve bu uygulamaların birçoğu sorunsuz sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2017 vb. cümleler yazarak gebelik haftası hesaplayıcılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu şekilde bulabileceğiniz sayısız uygulamadan en sevdiğinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Bütün hamilelere sağlıkla yavrularına kavuşmalarını dilerim.

Kaynak: Yenianneyim.com

TEILEN

Yorum Yaz