Gaziantep Kızlık Zarı Dikimi

0
312

Genellikle çoğu ülkelerde sosyo kültürel açıdan oldukça önemli olan kızlık zarı, bozulduğu zaman birçok problemlere neden olabilmektedir. Bu nedenle kadınlar, kızlık zarı diktirme operasyonu için doktorlardan yardım almak istemektedir. Gaziantep kızlık zarı dikimi konusunda tecrübeli olan uzmanlar, hastalarını önemsemekte ve onlara bu konuda her türlü çözüm önerisini getirmektedir.

Ülkelerde farklı farklı nedenlerle önemli olan kızlık zarı (bilimsel adı Hymen), fizyolojik açıdan kadınların rahminin yabancı cisimlerden ve mikroplardan korunmasını sağlamaktadır. Fakat insanoğlu kızlık zarına “masumluk” ve “saflığın simgesi” gibi anlamlar yüklemiştir. Bu nedenle birçok toplumda ve inançta oldukça önemlidir. Yani günümüzde kızlık zarı fizyolojik işlevleriyle değil de sosyolojik işlevleriyle anılmaktadır.

kizlik-zari

KIZLIK ZARI NEDİR?

Kızlık zarı kadınların vajinalarının girişinde yer alan ve genital sistemi enfeksiyonlarla yabancı cisimlere karşı koruyan ince bir yapı olarak kabul edilmektedir. Bu zarın ortasından regl kanı (adet kanı) ve vajinal sıvılar geçiş yapmakta ve dışarıya salgı olarak atılmaktadır. Bu zarlar bazı kadınlarda geniş ve esnek, bazı kadınlarda da sert şekillerde olabilmektedir. Kızlık zarı genellikle cinsel ilişki yoluyla bozulsa da bazı kadınlarda bu durum görülmemektedir.

Masumluğun simgesi olarak kabul edilen kızlık zarı, hastanın isteğine göre onarılabilmektedir. Bu işleme de kızlık zarı dikimi adı verilmektedir. Çeşitli nedenlerle bozulan kızlık zarı Gaziantep kızlık zarı dikimi yöntemleriyle yeniden onarılmaktadır. Bazı toplumlarda erkekler kızlık zarını çok önemsemektedir. Bu nedenle kızlık zarı bozulmuş olan kadınlar, bu durumdan korkmakta ve çeşitli çözüm önerileri üretmek istemektedir. Bu nedenle kızlık zarı dikimi yöntemine başvururlar. Kızlık zarı dikimine bilimsel anlamda hymenoplasti adı verilmektedir. Bu işlem sadece kadın doğum uzmanları tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde hastalarda kalıcı hasarlara neden olabilir. Kızlık zarı geçici ve kalıcı olmak üzere 2 çeşitte dikilmektedir. Geçici kızlık zarı dikiminde parçalanan kızlık zarları birbirine dikilmektedir. Bu işlemde iyileşme süresi kısadır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise vajinanın duvarında bulunan mukozadan ince bir tabaka kaldırılarak vajina duvarına dikilir. Bu işlemde iyileşme süresi ise daha uzundur.

GÜVENİLİR DOKTORLARLA ANLAŞMALISINIZ

Gaziantep Kızlık Zarı Dikimi konusunda mutlaka işinde uzman kadın doğum doktorları ile anlaşmalısınız. Op. Dr. Sezgin Sönmez sizlere bu konuda kaliteli hizmet sunmaktadır. Unutmayın sağlık oldukça önemlidir bu nedenle doktorunuzu seçerken çok dikkatli olmalısınız.

 

TEILEN

Yorum Yaz