Eyeliner Nasıl Sürülür

1
3846

Gözler, bir kadının yüzünde en dikkat çekici bölgelerin başında gelir kuşkusuz. Eyeliner ise en önemli kozmetik ürünlerinden biridir ve çok fazla zaman ve çaba olmadan çarpıcı bir görünüm verebilirsiniz. Eğer yumuşak bir çizgi ya da çarpıcı bir kontur hangisini seçerseniz seçin, bir eyeliner kalemi ile bir ayna önünde sadece birkaç dakika harcayarak dikkat çekici bir hale gelebilirsiniz. Peki eyeliner çekerken nelere dikkat etmeliyiz;

eyeliner-nasıl-sürülür

1)    Bir eyeliner seçin

Eyeliner tipik olarak bir kalem olabileceği gibi krem ​​ya da sıvı formda da uygulanabilir. Renkler ise sınırsızdır. Eğer saçlarınız sarı ise, günlük giyim için kahverengi bir eyeliner kullanabiliriniz. Eğer koyu saçlarınız varsa, düzenli olarak siyah göz kalemi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yumuşak, güzel hat için bir krem eyeliner (bir eyeliner fırçası ile uygulanır) ya da bir sıvı eyeliner kullanabilirsiniz. Bu tip ürünler daha rahat kontrol etmenizi sağlar. Eğer puslu, bulanık bir görüntü elde etmek istiyorsanız, bir eyeliner kalemi kullanın. Bu biraz kalın olabilir ve krem ya da sıvı eyeliner’a göre daha kalın çizgiler uygulama eğilimindedir. Bunlar kolayca parmakla, köşeli fırça, ya da bir q-tipi kullanılarak dağıtılabilir. Eğer elinizde eyeliner­ yoksa, birkaç su damlasını eyeliner fırçası ile karıştırırak da istediğiniz tonda bir toz göz farı kullanabilirsiniz. Tabii ki geleneksel eyeliner kadar uzun süreli etkileri vermez ancak zor durumda kaldığımızda iyi bir kurtarıcıdır. Eyeliner’ı kaliteli kullanmak önemli ölçüde göz kalemi rengi ve süresini geliştirir.

2)    Kendinize bir görünüm seçin.

Şık bir makyaj, dumanlı gözler.. Nasıl bir makyaj yapmak istediğinizden emin olduktan sonra göz kalemi kalınlığınızı hem üst kapak, hem de taban kapağını­ göz önünde bulundurarak seçebilirsiniz.

3)    Günlük makyajınızı yapın.

Eyeliner’ı her zaman makyaj rutininizin son adımlardan biri olarak değerlendirip, gözünüzün üzerine far uyguladıktan sonra uygulamaya özen gösterin. Ardından göz makyajınızı rimel ile tamamlayın. Eyeliner uygulamasına geçmeden önce fondoten, allık, göz farı kullanarak makyaja başlayabilirsiniz. Krem eyeliner kullanacaksanız temiz bir eyeliner fırçası kullanın ya da bir eyeliner kalem kullanacaksanız­ yanınızda bir kalemtıraş olduğundan emin olun. Göz makyajınızın kalıcılığını arttırmak istiyorsanız göz farı astarı kullanın ve astarı kirpik çizgisine yakın sürdüğünüzden emin olun.

TEILEN

Yorum Yaz