Evliliği Kurtarmak için Çocuk Yapılmalımı ?

0
671

Evliliği Kurtarmak için Çocuk Yapılmalımı ?

Evliliği kurtarmak için çocuk sahibi olma kararı vermek doğru değildir. Sağlıklı yürüyen evlilikler için dahi çocuk sahibi olmak, bazen stresli zamanları beraberinde getirebilir.

Evliliği yolunda gitmeyen çiftlerin çocuk sahibi olması, bu yeni değişimi, ilişkinin kaldıramamasına neden olabilir. Çocuk fikrinden önce bireylerin evliliklerini düzeltmek için gerekenleri yaptıktan sonra ve kendilerini hazır hissettiklerinde çocuk sahibi olma kararını birlikte vermeleri en doğru olandır.

Bebekler annenin kendine ve eşine ayırdığı vaktin tümünü talep etmeye bayılırlar. Buna rağmen, anne her günün belli bir zamanını eşiyle birlikte bebek dışındaki konularda sohbet etmeye ayırmalıdır. Eşinin hayatına eşlik etmelidir. Unutulmamalıdır ki, çocukların sağlıklı ruhsal gelişimi için bir anneye olduğu kadar bir babaya ve iyi bir karı-koca ilişkisini görmeye de ihtiyaçları vardır. Baba mutlaka aileye ve bebekle yaşanan keyifli zamanlara dahil edilmeli ki, çocuğa keyifli bir karı-koca ilişkisini gözlemleme fırsatı tanınmalı.

TEILEN

Yorum Yaz