Evlenecek Çiftlere Altın Hesabı

0
148

Evlenecek Çiftlere Altın Hesabı

Günümüzde birikim yapmak her açıdan çok önemli bir yere sahip oluyor. Zor olduğu kadar ekonominin bizi zorunlu hale de getirdiği birikim, artık bankaların sağladığı avantajlar ile yapılıyor.

Yeni bir hayata başlayacaklar için öncelikle gerekli olan birikim hesapları ile bankalar çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Evlenecek kişilerin açması gereken altın hesabı, geleceğe yatırım yapmak için biçilmiş kaftandır. Düğünde ya da nikahta takılacak takıların evde bekletilmemesi gerektiğini artık herkes biliyor. Kimi maalesef ki yaşayarak kimi de sık sık duyarak öğrendi bunu. Bu yüzden evlilik ertesi yapılması gerekenler listesinin en başında bir bankaya gidip altın hesabı açtırmak gelmelidir. Sadece hırsızlıktan korunmak için değil aynı zamanda bankaların altın hesabı ile kullanıcılarına sağladığı kolaylıklar da oldukça cezbedici bir hal alıyor. Örneğin; Kuveyttürk müşterilerine farklı avantajlara sahip altın hesaplarını sunuyor. Çeşitleri arasında altın cari hesabı, altına altın katılma hesabı, altın birikim hesabı, ziynet altın katılma hesabı, birikimli altın katılma hesabı yer alıyor. Altın hesapları vadesiz olarak açılan birikimlerin altın olarak değerlendirilmesini sağlayan hesap türüdür. Kullanıcı isterse altınların karşılığı fiziki olarak gram gram banka şubelerinden de çekilebilir. Eskisine göre daha kârlı bir hale gelen altın hesapları sayesinde zararsız kârımıza kâr katıyoruz.

Elimizdeki altınları bankaya götürerek anlık değerden gram cinsinden hesabımıza aktarılıyor. Böylece zarar değil kâr etmiş oluyoruz ama tabii bu altının yatırdığınız an ki değerine bağlı olarak değişebilmektedir. Çünkü piyasalardaki altın fiyatının yükselmesi ya da düşmesi hesabımıza direkt olarak yansır. Hesabımızdaki altın miktarına ve banka ile anlaşmamıza göre gelir de elde edebiliriz. Evlenecek kişilerinden çok ilgilendiren altın hesaplarından ziynet altın katılma hesabıdır. Banka getirilen ziynetleri 24 ayar karşılığında hesaba yatırıyor. Kullanıcı yüksek kâr getirisi oranından faydalanabilirken aynı zamanda eğer isterse vade seçeneklerini de tercih edebilir. Böylece kişiler hem altınlarını yıpranma ya da çalınma risklerine karşı koruyabiliyor iken, hem de getirilerinden faydalanabiliyor. Kuveyttürk’ün internet sayfasında konu ile ilgili detaylı bilgi ve dolayısıyla da altın hesap türlerinin koşulları incelenebiliyor. Evlenecek olan kişiler için en uygun seçenek tercih edilerek hızlı bir şekilde eyleme geçilebilir.

TEILEN

Yorum Yaz