Eviniz İçin Dekoratif Sihirli Ampul Yapımı

0
2250

Yeni ev dekorasyonu akımlarında eskimiş ürünleri kullanmak moda trend haline geldi. Özellikle kullanmadığınız ampul kullanmak içine renkli bitkiler koymak ya da içine girmesi imkansız gibi görünen objeleri kullanarak tasarımlar yapmak çok şık sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Ev dekorasyonunu kendisi yapmayı sevenleri için ampul ile yapacağımız tasarımı hemen denemek isteyecekler. Sihir gibi görünen ampul içinde asma kilit aslında çok basit bir şekilde ampulün kesilerek içine koyulması ile yapılmaktadır. Tabi burada önemli olan ampulün nasıl düzgün kesilmesi gerektiğidir.

Ampulü kesmek için ihtiyacınız olan malzemeler şöyledir:

  • Ampul
  • Krom Tel
  • Bakır Folyo Yapıştırıcı Bant
  • Bir matkap veya alternatif güç kaynağını pili

Ampulün nasıl kesilir?

Ampulü kesmek için  krom teli ampul etrafına sıkıca sarmalıyız çünkü tel ısındığı zaman cama sıkı sıkı temas etmesi gerekiyor. Teli ampule sardıktan sonra düğüm bölümünün iki kısmını da bakır bant ile tutturuyoruz ki elektrik verirken tel gevşemesin.
FXDXTCHIDRLHOKL.MEDIUM

Telin iki ucuna güç kaynağından elektrik veriyoruz, bunu yaparken dikkat edin eliniz yanmasın. İkiye ayırma işlemini ampul iyice ısındıktan sonra soğuk suya sokarak da yapabiliriz elimizle güç uygulayarak da.

FL7OUZPIDRLHOKO.MEDIUM

 

Ampulün tekrar birleştirme işlemini ise şeffaf tutkal ya da 404 yapıştırıcı ile yapabiliriz.

Kendin yap bölümünüzü takip etmeye devam edin.

 

TEILEN

Yorum Yaz