Evde Limonata Nasıl Yapılır?

0
1697

Evde Limonata Malzemeleri: Bir tane Limon, bir tane portakal, bir su bardağı toz şeker, iki yemek kaşığı Limon tuzu, üç litre su.

Evde Limonata Yapılışı:

Limonu ve portakalı bir süre buzluğa atıp, dondurun. Hatta bir gün öncesinden buzluğa atarsanız çok daha iyi olur. Bu işlem sayesinde, meyvelerin tadı acılaşacaktır ve daha lezzetli bir sonuç elde edeceksiniz. Limonatayı yapmaya başlamadan on beş dakika önce, meyveleri buzluktan çıkarın. Ve kabuklarını soymadan dilimleyip, robottan geçirin. Karışımın üzerine, bir su bardaşı dökün ve tekrar robottan geçirin. Bu işlemi iki dakika boyunca yapabilirsiniz.

Sonrasında, suyunuzun içine hazırladığınız karışı ilave edin. Üzerine limon tuzunu da ekleyin. Böylece on dakika kadar dinlenmeye bırakın. Arada karıştırırsanız, karışımdaki tuz ve şekerin erişmesini kolaylaştırırsınız. Sonra da karışımı bir tülbent yardımı ile süzün. Kalan posayıda iyice sıkın, böylece oldukça güzel bir renk elde edeceksiniz. Sonrasında bir sürahiye koyup tekrar karıştırın. Biraz soğuttuktan sonra, limonatanız içime hazır olacak. Yaz günlerinin sıcağında afiyetle içebilirsiniz.

TEILEN

Yorum Yaz