Evde Kendin Yap Gül Suyu

3
9633

Evde yapacağınız organik gül suyu.

Gül suyunu sadece mevlitlerden değil güzellik için bir güzellik ürünü olduğu için de çok yakından tanımaktayız. Gül suyu özellikle cilt problemlerinden kalp hastalıklarına kadar pek çok hastalık için önerilmektedir. Özellile gül suyunu cilt temizlemek için kullanabilirsiniz ve hatta içebilirsiniz. Gül yapraklarını çay gibi demleyerek içebilirsiniz. Gül yaprağı çayını da 5 gr gül yaprağını 150 gram suda demleyerek yapabilirsiniz. Gül yaprağı çayında A, B3, C, D ve E vitaminleri bulunmaktadır. Şimdi bu şifa ve güzellik kaynağının yapılışına gelelim.

Organik Gül Suyu Yapımı

Gülsuyu yapımı için gerekli malzemeler :

  • Gül yaprakları
  • Derin bir tencere
  • Porselen fincan
  • Fincanı yükseltmek için bir taş ya da yükselti
  • Saf su
  • Buz

Gül suyu Yapılışı

Gül suyu yapılışına öncelikle tenceremiz ile başlıyoruz. tencere kapağının özellikle resimdeki gibi olması gerekiyorki gül suyu tam olarak fincanın içine damlasın. Tenceremize saf suyumuzu koyuyoruz ve kaynamaya başlamadan taş yada yükselticimizle birlikte fincanı da onun üstüne koyuyoruz.

Suyun kaynamasına yakın gül yapraklarını suya döküyoruz. Ardından tencere kapağını tencerenin üstüne ters koyuyoruz ve üstüne buzları ekliyoruz. Böylelikle buharlaşan gül suyu soğuk tencerede damla olacak ve tencere kapağından süzülerek fincana dolacaktır. Organik gül suyunuzu cam bir şişede saklamayı unutmayın.

gül-suyu-yapımı gül-suyu-yapımı-2 gül-suyu-yapımı-3 gül-suyu-yapımı-4

TEILEN

Yorum Yaz