Evde Göbek Eritmek için 5 Egzersiz

0
1302

Evde göbek eritmek aslında o kadar da zor değil. Sizin için hazırladığımız 5 temel göbek eritme egzersizi ile sıkı ve düz bir karına sahip olabilirsiniz.

Kilo probleminiz olmasa dahi göbek ve bel çevresi yağları sizin için büyük bir kabusa dönüşmüş olabilir. Doğrusunu söylemek gerekirse büyük bir sorun haline gelen karın bölgesi yağlarından kurtulmak egzersiz programı olmadan imkansız gibi bir şey. Fakat size vereceğimiz ve evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz bu 5 evde göbek eritme egzersizi ile sıkı ve düz bir karına sahip olabilirsiniz.

Eğer hazırsanız işte evde yapabileceğiniz 5 göbek eritme egzersizi:

20797

Sırt üstü biçiminde yere yatın ve parmaklar kafanızın arkasında olacak şekilde birleştirin. Dizinizi çenenize doğru getirmeye çalışırken aynı zamanda omuzlarınızı, boynunuzun oynatmadan zeminden yukarı doğru kaldırın. Sol bacağınızı düz tutun ve 45 derecelik açıyla yukarı kaldırın.Sağa doğru hafifçe dönmeye çalışın. Yatar pozisyonda 12-16 kez bisiklet pedalı çeviriyor gibi bacak değiştirerek uygulayın.

22447

 

Bir sandalye üzerine çıkarak sıkıca tutunun. Sol dizinizi bükerek çenenize doğru 12-16 kez kaldırmaya çalışın. Bu hareketi sağ bacağınız için de tekrarlayın.

22448

 

Yere sırt üstü uzanın. Ellerinizi yanlara düz bir şekilde uzatın. Bacaklarınızın ikisini de 90 derece açıyla yukarı doğru kaldırın ve bacak bacak üstüne atar gibi düz olarak bir süre sabit durdurduktan sonra değiştirin. Hareketi 12-16 kez tekrarlayın.

22449

Yere sırt üstü uzanın. Ellerinizi 45 derecelik açıyla kulaklarınızın yanından düz olarak geriye doğru uzatın. Düz olarak uzattığınız bacaklarınızı 45 derece aralık şekilde kıvırın. Omuzlarınızı kendinize doğru kaldırın.

22450

TEILEN

Yorum Yaz