Ev Dekorasyonunda En İyisi !

0
552

Tadilat yaptırmayı, evimizi hayalimizdeki gibi dekore etmeyi hepimiz isteriz. Ama bu bazen söylendiği kadar olmayabiliyor. Ev dekorasyonu yaptırırken birçok kıstas giriyor devreye. Hepsini organize etmek oldukça zorlu bir süreç.

Evi dekore ederken öncelikle nasıl bir stilde yaptırmak istediğinizi belirlemelisiniz. Hangi renkler kullanılacak, odanın dizaynı ne şekilde olacak kafanızda belli oranda da olsa belirlemelisiniz. Bunları belirledikten sonra yapılacak işlemlerde hangi malzemeler kullanılacak belirlenmelidir. Malzemeler belirlendikten sonra uygulamanın maliyeti ne kadar tutacak hesaplanmalıdır. Aksi halde bütçenizi sarsacak bir maliyetle karşı karşıya kalabilirsiniz. Eğer maliyet beklediğinizden daha yüksek çıkarsa, kullanmayı düşündüğünüz malzemelere alternatif malzemeler bulabilirsiniz veya tadilat yapacağınız alanı daraltabilirsiniz. Bütün bunları hesapladıktan sonra işlemlerin kaç gün süreceğini de mutlaka hesaplamalısınız. Evinizde çok uzun sürecek bir tadilat, oldukça rahatsız edebilir, ama zahmetsiz rahmet  olmuyor maalesef 🙂 En azından süreyi azaltılabilecek hamleler varsa, bunları mutlaka uygulayın. Böyle yazarken her şey güzel, ama bu kadar şeyi tek başınıza hesaplayıp yapabilir misiniz? Eğer bir tadilat firmanız yoksa ya da iç mimar değilseniz, hayır dediğinizi duyar gibiyim 🙂 Hadi gelin çözümü konuşalım o zaman..

evininustasi

Son zamanlarda yeni keşfettiğim bir web sitesi var, ismi “evininustasi.com”. Evininustasi.com’da tadilat ile alakalı yaptırmak istediğiniz işlemi yazıyorsunuz ve kısa bir süre içerisinde sisteme kayıtlı firmalar veya ustalar size mesaj atıyorlar. İşin güzel tarafı ise, bu kimselerin meslekleriyle alakalı birçok bilgisini inceleyebiliyorsunuz. Kaç yıldır bu işi yapmaktalar, ilgi alanları nelerdir, daha önce yaptıkları işlerin görselleri ve onlardan hizmet almış kimselerin yorum-puanlarına ulaşabiliyorsunuz. Hatta duyduğum kadarıyla komple ev tadilatı gibi büyük çaplı işlerde firmaların referans dosyalarını size iletiyorlar. Sitenin altyapısında 1000 civarında usta bulunmaktaymış. Yani dilediğiniz alanda hizmet verebilecek usta var. Sayının fazla olması rekabeti artırıyor, bu sayede de daha uyguna hizmet almış oluyorsunuz. Site aynı zamanda ustaların kendilerini tanıtabileceği bir platform, ustaların teknolojiye ayak uydurmalarına yardımcı oluyor. Bence en güzel tarafı bu işte 🙂 Benden size tavsiye, eğer yakın zamanda tadilat düşünüyorsanız, bir deneyin derim;)

TEILEN

Yorum Yaz