Estetiksiz göğüs büyütme nasıl olur

0
4470

Hepimiz vücudumuzun belirli bölgelerinden şikayetçiyiz sanırım, bu yazımız özellikle göğüslerinin küçüklüğünden şikayetçi okurlarımızı ilgilendirmektedir. Çok büyük göğüslü olmak kadınlar için ne kadar problemse, küçük göğüsler de aynı oranda kadınları rahatsız eder. Kadınların bu konudaki en büyük rahatsızlıkları kendilerini daha az seksi bulmalarından kaynaklanmaktadır. Göğüs büyütmek konusunda çeşitli estetik operasyonlara başvurulabilir ancak biz size estetiksiz, doğal yollarla göğüslerin nasıl büyütülebileceğini bir egzersiz programı çerçevesinde hazırlayacağız. Bundan sonrası ise tamamen sizin bu programı ne kadar düzenli uygulamanız ile alakalı, ama uygulayacaklar için söylüyorum ki kesinlikle ilgi çekici ve mükemmel sonuçlar alacaksınız. Sizi daha fazla bekletmeden yazımıza başlıyoruz, sanırım hepimiz hazırız 🙂

Öncelikle haftada minimum 3 gün antrenman yapmayı ihmal etmemeniz gerekir, bu değişim zaman içerisinde ve siz programınızı aksatmadığınız koşulda yaşanacaktır.

Şınav

Antrenmanımızın ilk hareketi şınav. Daha önce şınav çekmemiş ve nasıl olduğunu bilmeyenler için aşağıdaki video yardımcı olacaktır.

Şınav çekmek için gergin bir konumda bırakılan kollar dirseklerden bükülerek gövde yere yaklaştırılır. Gövdenin yere yaklaştırılması ile birilkte göğsünüz yere değebilir, bu ciddi bir problem değil ancak temel şınav hareketini yaparken dizlerinizi ve karnınızı yere değdirmemek çok önemlidir. Daha sonra yere doğru indiğinizde gövdenizi yukarı kaldırmanız gerekmektedir. Kollarınız yeniden gergin konuma gelene kadar gövdenizi yukarı kaldırınız, bir iniş ve bir kalkıştan oluşan hareket tek şınav hareketi olarak adlandırılmaktadır.

Başlangıç seviyenize göre uygulayabileceğiniz bu hareketi 15 – 20 hareketten 3’er set yapmaya özen göstermelisiniz. Programa adapte olmanızın ardından birkaç ay sonra sırtınıza 3 – 5 kiloluk bir ağırlık ekleyebilirsiniz.

Dumbbell Chest Pres

Göğüsten dambıl itiş hareketi olarak adlandırılan bu hareketimizde ise; boyun, sırt ve belinizi yüksekçe bir yere serererek uygulamamız gerekmektedir. Uygulama videosunu aşağıda inceleyebilirsiniz.

Başlangıç seviyenize göre uygulayabileceğiniz bu hareketi 15 hareketten 4’er set yapmaya özen göstermelisiniz.

Programa başlangıç hareketiniz, sizi zorlama seviyesine göre şınav ya da dumbbell chest pres olmalıdır, en çok zorlayan hareket ile başlamanız tavsiye edilir.

Dips

Sandalyede de ya da koltukta uygulayabilirsiniz.

Başlangıç seviyenize göre uygulayabileceğiniz bu hareketi 15 hareketten 3’er set yapmaya özen göstermelisiniz.

Dumbell fly

Bu harekette de dambıl itişteki gibi yatıyoruz ancak bu kez dambılları  açık kapatıyoruz.

Başlangıç seviyenize göre uygulayabileceğiniz bu hareketi 15 hareketten 4’er set yapmaya özen göstermelisiniz.

Antrenman programımızda yer alan bu hareketleri tamamlamamızın ardından bitirişte 3  – 5 dakika sürecek şekilde toplamda 3 – 4 kez statik göğüs gerdirmesi yapılması tavsiye edilir. 3 set halinde 5 – 15 sn arasında yapılabilir. Ağırlık arttırmak ve kasları zorlamak kasları büyütmenin en etkili yoludur, kullandığınız ağırlıkları belirli bir süre sonra arttırmaya çalışmalısınız.

Tabii en önemlisi, tüm bunları yaparken sakatlanmamaya dikkat edin, her şey sağlığımız için 🙂

TEILEN

Yorum Yaz