Erken Boşalma Sorunu Nasıl Çözülür?

0
162

Erken boşalma sorunu erkeğin boşalma sürecinin kontrolünü sağlayamamasından kaynaklanan bir durumdur. Bu sorun kontrolsüz boşalma olarak da bilinmektedir. Kadınlar ve erkelerde cinsel ilişki süreci farklıdır. Kadınlar istedikleri zaman pasif olarak da olsa ilişkiden haz alabilirler fakat erkeklerde bu durum farklıdır. Erkekler cinsel hazza ulaşabilmek için önce sertleşme sağlamalı ve bu sertlik devam etmelidir. Erkekler eğer bu boşalma anını kontrol edemeyip kadın cinsel hazza ulaşmadan bir boşalma yaşanmışsa bu bir sorundur. İki tarafta hazzı yakalamış ise bunun sonrasında boşalma varsa bu erken boşalma sorunu olmamaktadır. Yani erken boşalma sorunu yaşıyorum demeniz için partneriniz cinsel hazza ulaşmadan sizin boşalma yaşamanız demektir. Partneriniz hazza ulaşmışsa erken boşalıyorum düşüncesi yanlıştır.

Erken boşalma sorununu kontrol edebilirsin yani bu durumun tedavisi vardır. Dr. Cem Özlük kliniğimizde kadın ve erkek cinsel işlev bozuklukları üzerine çiftlere terapiler yaparak bu sorunları aşmaları için yardımcı oluyoruz. Bu konuda en önemli nokta piyasada bulunan geciktirici adı altında satılan ürünlerin sağlığınıza zarar verebileceğini ve bu ürünlerin istismar olduğudur.

erken boşalma

Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma sorununa çözüm için uygulanmış ve iyi sonuçlar vermiş çözümler vardır. Özellikle tavsiye edilen cinsel ilişki süresini uzatmaktır. Bu süreyi uzatmak içinde belli pozisyonlar vardır. Eğer boşalacağınızı hissettiysen farklı bir pozisyona geçerek bu durumu biraz da olsa erteleyebilirsiniz. Bu sorunu doktor ile birlikte tedavi sürecine girerek, yönlendirmeler ile 2-6 hafta sonrasında boşalma kontrolünü sağlayabilme aşamasına gelebilirsiniz. Genellikle verilen tavsiyelerden bir tanesi de aşk kasları dediğimiz bu kasların kontrolünü sağlamanızdır. Bu kontrol idrarınızı yaparken belli bir miktarını tutup sonrasında geri bırakarak gerçekleştireceğiniz egzersizler sayesinde olur. Aynı zamanda açık hava da dolaşın çünkü bol oksijen boşalma sorunu için tavsiye edilen bir çözüm yöntemidir.

Tedavide istenilen sonuç erkeğin geç boşalması değil, kendisini kontrol ederek istediği zaman boşalabilmesidir. Çoğu erkekte karşı tarafa kendini beğendirme paniği olduğu için o anın ruhunu hissetmektense paniğe kapılarak kontrolsüz hale gelirler. Kişiye erken boşalma durumunun mantığı anlatılarak neler yapması gerektiği her şey detaylıca anlatılır ki kişi bunu görebilmelidir. Erkeğe duygularını kontrol altına almayı anlatırız ki duygusunu nerede nasıl kullanacağını bilmeli.

Bahsettiğimiz bütün bu tavsiyeler doktor kontrolünde gerçekleşmelidir çünkü terapi sonrasında sıkıntının ana kaynağına inerek doktorunuz size bu konuda ne yapmanız gerektiğini aşama aşama anlatarak daha kısa sürede çözüme ulaşmanızı sağlayacaktır.

TEILEN

Yorum Yaz