Erkeklerin Karılarından Gizlediği 4 Şey

0
2835
Dolabında cesetler saklıyor olmasına gerek yok ama konu güvensizlikler, duygular ya da ihtiyaçlarına gelince birlikte olduğunuz adamın kendini ifade etmek için biraz yardıma ihtiyacı olabilir. İşte terapistlerin erkeklerin düşünme tarzı, söyledikleri ve söylemediklerine dair hem fikir olduğu konular:
Vücuduna dair güvensizlikleri
Tüm hafta egzersiz yaptıktan sonra, en seksi elbisenizi üzerinize geçirip, ona nasıl göründüğünüzü sorabilirsiniz ama yine de size komplimanda bulunmayabilir. Bunun sebebi ise sizin de hala onu çekici bulduğunuzu bilme ihtiyacıdır. “Erkekler özgüvenleri ve güvende oldukları konusunda ekstra enerji harcamak için bir baskı hissederler ama pek çoğu onları hala arzuladığınızdan da emin ister” diyor Los Angles’dan çift terapisti Ellen Bradley-Windell. “Kocanıza bunu söyleyin. Onu ne kadar çekici bulduğunuzu dile getirin! Ve onunla evli olduğunuz için kendinizi ne kadar şanslı hissettiğinizi de. Önemsemiyor gibi görünseler de aslında söylediğiniz her kelimeyi ciddiye alırlar.”
erkekler kadınlardan en saklar
Tamamen açık olmayı bilmezler
“Doğaları gereği, erkekler kadınlardan daha az duygusaldır” diyor Detroit’ten klinik terapist Tomanika Witherspoon. “Endişelerini dile getirmeleri için erkeklerle kadınlardan daha çok uğraşıyorum.” Ve bunun sebebi onların duyguları ya da endişeleri olmaması değil, çocuklarından itibaren bunları gizlemleri gerektiği öğretildiği içindir.
Yani size bir tartışmadan sonra kırıldıklarını ya da çok çalışmalarına rağmen hala mali endişeleri olduğunu söylemekte zorlanırlarsa şaşırmayın. “Bu, sonuç olarak, kendini ve duygularını ihmal edilmiş hisseden kocanız için yıkıcı olabilir çünkü endişelerini belirtemediği için ihtiyaçları karşılanmıyordur” diyor Witherspoon.
Peki ne yapmalısınız? “Kadın sadece cesaret verici ve sabırlı olmaya devam edebilir.” Duygularınızı açıkça dile getirin ve onun da aynısını yapabilmesini bekleyin. Olayları onun açısından görmek için ekstra çaba harcamanız gerekebilir ama bunun karşılığını alacağınızı unutmayın.
Size ultra bağımlıdır
Çoğu erkek, kendisi kolaylıkla verici ve koruyucu davranabilirken birinin sürekli desteğini ihtiyacı olduğunu itiraf edecek değildir, bu kendi karısı bile olsa. “Erkeklerin spor salonunda ya da ofiste takıldığı arkadaşları vardır ama onların kalbini ya da duygularını koşulsuz anlayan sevgi dolu gerçek arkadaşlar edinmesi çok nadirdir” diyor Windell. “Karılarından bu desteği alma fikrini gerçekten arzularlar ama zayıf görünmek istemezler.’
Öyleyse onun sevgilisi, karısı ve en yakın arkadaşı olmayı unutmayın. İş yerinde neler olup bittiğini sorun ya da diğer şeylerle ilgili konuşmak için bir gece planlayın. Eğer stresli gözüküyorsa, ona onu dinlemeye hazır olduğunuzu söyleyin. Başlangıçta bir şeylerden rahatsız olduğunu söylemekten ve paylaşmaktan çekinse de konuşmaya başladığında söylediklerini hazmetmeyi bilin ve karşılık vermekten korkmayın. Sizin fikrinizi önemser. “Ona, anlamadığınız bir şey olursa bunu söyleyeceğinize söz verin. Dürüst ve pozitif etkileşim iyi arkadaş olabilmeniz için çok önemlidir.”
Sarılmayı yaptığından daha çok sever
Bazen seks istemeyebilir ama bu size yakın ve samimi davranmayacağı anlamına gelmez. “Tıpkı eşlerinin sarılma ile ilişkili duygusal yakınlık istemesi gibi erkekler de bu küçük anlardan keyif alır. Sizi kandırmasına izin vermeyin” diyor Windell. Daha sık inisiyatif gösterin, elini tutun, koluna dokunun ya da yatakta ona sokulun. Bazen, elbette akılda seks olacaktır ama bazen de kolundaki basit bir el gerçekten tek ihtiyacı olan güven dokunuşudur.
TEILEN

Yorum Yaz