Erkeklerde dalgalı saç modelleri

0
2042

Erkeklerde dalgalı saç modelleri

Dalgalı saçlar diğer saç tiplerine göre daha fazla şekillendirme seçeneğine sahiptir. Tabii ki en büyük avantajı ise her zaman hacimli görünmesi! Ancak bu hacim doğru bir saç kesimiyle ortaya çıkar. Bu nedenle saç tipine uygun, dalgalı saç modelleri tercih etmelisin.

Eğer son günlerde saçlarında değişiklik yapmak istiyor ama nasıl bir dalgalı saç modeli tercih edeceğine karar veremiyorsan, sana aşağıda tavsiye ettiğim dalgalı erkek saç modelleri önerilerimden ilham alabilirsin! Daha fazla saç modeli ve saç dökülmesi gibi konularda bakım önerileri için Saç Sırları.com’u ziyaret etmeyi de sakın unutma! Haydi, dalgalı saçlarınla tarzını yansıt!

-Undercut saç stili

Undercut saç kesimi geçtiğimiz seneden beri popüler ve trend bir saç kesimi. Erkek saç modelleri arasında da en çok tercih edilen saç stillerinden biri. David Beckham’dan, Justin Timberlake’e kadar ünlüler dünyasında da popüler olan undercut saç modelini sen de denemek istersen, saçlarının üst ve tepe kısımlarının uzun, yan kısımlarının da kısa olması gerekir. Şekillendirmek için de saçını uzun kısımlarına şekillendirici krem uygulayıp, parmaklarınla dağıtabilir ya da geriye doğru tarayabilirsin.

-Hipster stili

Son dönemde tüm dünyayı kasıp kavuran “hipster” trendi erkek saç modellerine de yansıdı. Saç ve sakal kombinasyonuyla tamamlanan bu stilde genelde sadece saçın üst kısımları uzun, yan kısımları ise tıraşlı bir görünümde. Hatta üstteki uzun saçlar atkuyruğu, topuz gibi şekillerde de kullanılıyor. Tabii ki hipster trendinin vazgeçilmezi olan uzun sakallar da bu saç stiline eşlik etmeli.

-Kâküllü dalgalı saçlar

Saçlarının ön kısımlarının seyrek görünmesinden hoşlanmıyorsan, kâkül kestirmeyi düşünebilirsin. Alnına düşen kâküller sayesinde seyrek görünüm gizlenir ve seyrek noktalar görünmez. Kaküllerini şekillendirmek için fön makinesi ve yuvarlak fön fırçası yardımıyla fön çekebilir ya da şekillendirici kremle şekil verebilirsin.

-Uzun, dalgalı saçlar

Saçların uzunsa, dalgalı görünümle beraber ortaya hoş bir stil ortaya çıkar. Johnny Depp gibi ünlü yıldızların da saç stili olan uzun, dalgalı saç modelini elde etmek için saçlarının omuz hizasında olması gerekir. Şekillendirirken de ilk önce saçına şekillendirici köpüğü ellerinle baskılayarak uygulayıp fön makinesiyle dağınık şekilde kurutabilirsin.

-Dağınık dalgalı stil

Cool, dağınık görünümlü bir dalgalı saç modeli için saçlarına jöle uyguladıktan sonra parmaklarınla saçlarını kökten kavrayıp yukarı doğru kaldırarak şekillendir. Son olarak da fön makinesiyle farklı yönlerden hava vererek saçlarını dağıt. İşte bu kadar pratik!

 

TEILEN

Yorum Yaz