En Kolay ve En Çok Zayıflatan Egzersizler

0
1326

Kış ayları genellikle kadın ve erkeğin fazla kilolara maruz kaldıkları bir dönemdir ve bu dönem yazın gelmesi ile aşılmaya çalışılarak özellikle İlkbahar ayların da sıkı diyetler ve egzersizler yapılır form tutulur.

En kolay ve en çok zayıflatan egzersizler ile günlük hareketlere bir miktar daha hareket ekleyerek form tutmayı başaran kişiler düzenli bir diyet listesine bağlı kalarak hızlı bir şekilde zayıflayıp yaza form da girebilirler. Zayıflamak için yaptığınız yürüyüş güzel hareketler sizin zayıflamanızı sağlar vücut sarkmaları engellenmesi için sıkıştıran hareketleri de yapmak gerekir. En kolay ve en çok zayıflatan egzersizler arasında birçok hareket bulunmaktadır. Diyet ve egzersizler yapılırken aynı zamanda bol su tüketmek ve düzenli uyku, diyet de egzersizlerin işe yaramasın da etkili bir yöntemdir. İşte size en kolay ve en çok zayıflatan egzersizler;

1- Çömelme hareketi(squat): Bu hareket ile vücudun tüm kasları harekete geçer hareket başta kalçalar olmak üzere vücudun sıkılaşması ve kas sisteminin güçlenmesini sağlayarak metabolizma hızımızı artırır. Böylece çok hızlı bir şekilde kalori yakmanıza yardımcı olur.

en çok zayıflatan egzersizler
en çok zayıflatan egzersizler

Bu hareket yurtdışında yapılmaya başlandı ve daha sonra ülkemizde yaygınlaşmaya başladı hareketin daha fazla kalori yakmasının sağlaması istiyorsanız zıplayarak çömelme hareketi ne ağırlık vererek günün her saatinde tekrarlar yapabilirsiniz.

2- İp atlama hareketinin çocukluğunuzda kaldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz ip atlama hareketiyle çok rahat bir şekilde form tutabilir bolca kalori harcayabilirsiniz. Spor salonlarına yüzlerce lira vermeden yalnızca bir ip ile yapabileceğiniz bu egzersiz vücudumuz da sıkılaşmayı sağlıyor.

 

en çok zayıflatan egzersizler
en çok zayıflatan egzersizler

Kas sisteminin artması kalori yakma hızınızı yükseltiyor ve bu hareketli sizler form tutarken aynı zaman da çocuklaşarak eğlenceli vakit geçiriyorsunuz.

3- Şınav çekme veya şınav pozisyonun da bekleme vücudun özellikle karın, göğüs ve bacak, kol bölgesin de sıkılaşmaya ve kalori yakmayı hızlandırır. Ayrıca şınav pozisyonu kalp sağlığı için de çok iyidir iskelet sisteminizin düzgünleşmesinde de önemli rolü vardır ve duruş bozukluklarını engeller.

en çok zayıflatan egzersizler
en çok zayıflatan egzersizler

Yüzme oyunu, koşu, bisiklete binme gibi birçok ve egsersiz daha bu egzersizden sonra uygulayabileceğiniz egzersizlerdir.

Göbek Bölgenizden kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki video’yu kesinlikle izlemelisiniz ! Günde sadece 8 dakika 🙂 İlk zamanlar bir yorucu ama alıştığınızda emin olun daha fit bir vücuda sahip olacaksınız..

TEILEN

Yorum Yaz