En İyi Sivilce Kremi Markaları

0
728

En iyi sivilce kremi markaları

Hem kadınlar hem de erkekler için cilt üzerinde odlukça rahatsız edici bir durum olan sivilce sorunu, hemen hemen her yaşta ortaya çıkabilmekte ve çözüm aşamasında kişinin bünyesinde göre kolaylıklar ya da zorluklar yaşatabilmektedir. Bilim dünyası da bu tip süreçler geçiren bireyler adına çözüm olması için sivilce sorununa etki gösteren pek çok sivilce kremi üretmişler ve piyasada her cilt tipine ve problemine uygun olarak sivilce kremleri yer almıştır.

Bahsedilen kremlerin hepsi her bireyde aynı etkiyi gösterecek diye bir kaide de yoktur. Çünkü her kişinin sivilce probleminin derecesi, ondan da önemlisi cilt tipi aynı olmamaktadır. Yani örnek verilecek olursa; yağlı cilt tiplerine uygun olarak üretilmiş sivilce sorunu çözücü kremle kuru ciltler için üretilmiş sivilce sorunu çözücü krem mantık olarak aynı amaca hizmet etse de uygun oldukları alanlar farklı olmaktadır.

sivilce

Bu noktada bir başka önemli kısım ise, satın alınacak sivilce kremlerini sadece kulaktan dolma bilgilerle asla satın alınmamasıdır. Çünkü sizin bir yakınınıza iyi gelecek sivilce kreminin sizin cildinizde tam tersi kötü etki yaratma ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır. Sivilce kremi satın alma sürecinde mutlaka ama mutlaka bir cilt uzmanına gözükmeli; kendisinin kontrollerden sonra sadece size önereceği kremi almanız gerekmektedir.

Böylelikle konuyla alakalı en önemli kısımlara değindikten sonra sizlere önereceğimiz ve doktorunuz uygun görürse kullanabileceğiniz en etkili sivilce kremlerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

Nadixa krem : Cilt uzmanlarının sivilce problemlerine müdahale konusunda en çok önerdiği kremlerden biri Nadixa isimli kremdir. Kremin özelliği; öncelikle deri altında yer alan çıkmaya hazır sivilceleri sivilceleri cilt üzerine çıkarıp ardından sivilceleri yok etme işlemine başlamasıdır. İlacın etkili olması için en az 2 hafta kullanılması gerekmektedir.

Cleocin T : Bahsedilen krem genel olarak başka sivilce ilaçlarının yan ürünü niteliğinde, destekleyici bir krem olarak satışa sunulmaktadır.  Ayrıca bu krem yüzünüzdeyken güneşe direkt olarak çıkmamanız tavsiye edilir.

Imex krem : Fondöten yapısında olan bu krem, içerik olarak da antibiyotik özellikleri taşımaktadır. Kullanımı için sadece gece yatmadan yüz bölgesine sürülmesi yeterli olmaktadır.

Benzamycin : Çok yağlı ciltlerde bu aşırı yağlanmadan dolayı oluşan sivilce problemleri için kullanılmaktadır. En az 3 aylık bir kullanım süresi olan bu kremin kullanıldığı süreçlerde güneş ışığından mümkün oldukça uzak durulması önerilmektedir.

 

TEILEN

Yorum Yaz