En Etkili Diş Beyazlatma Yöntemleri

0
1579

Herkes bembeyaz, inci gibi dişlere sahip olmak ve ışıl ışıl parlayan dişlerle gülümsemek ister ama sigara, kahve, çay dişlerde istenmeden de olsa lekelerin oluşumuna neden olmaktadır. Sağlıkla gülümseyebilmek için vereceğimiz tariflerin yanı sıra kafeinli içecek tüketimini ve sigarayı azaltmanız en iyi sonuca almanızı sağlacaktır.

1 Karbonat ve limon karışımı

1 çay kaşığı karbonata yarım limonu sıkın. Karbonat ile limon birleşince köpürmeye başlayacaktır. Bu karışım ile dişlerinizi fırçalayın, daha sonra karbonat kalıntılarından kurtulmak için dişinizi iyice diş macunu ve fırça ile fırçalayınız. Haftada 1 gün uygulayınız. (İşlem sırasında ya da sonrasında dişinizde hassasiyet ,ağrı, sızı hissederseniz uygulamayı bırakın.)

2 Karbonat, adaçayı ve tarçın

Bir kabın içinde bir çay kaşığı tarçın bir çay kaşığı karbonat ve adaçayını iyice karıştırın. Diş fırçanızı ıslatıp bu karışıma sürün ve bu karışım ile dişlerinizi fırçalayın. Daha sonra dişlerinizi diş macunu ile fırçalayıp iyice çalkalayın. Haftada 1 gün uygulayınız. (İşlem sırasında ya da sonrasında dişinizde hassasiyet, ağrı, sızı hissederseniz uygulamayı bırakın.)

3 Çilek

Çilek kadınların en sevdiği meyve olmakta birlikte, dişlerimizin beyazlaması içinde baş tacı olan bir meyve. Peki nasıl çilekle dişlerimizi beyazlatacağız diyorsanız; Çileği dişlerinize sürerek fırçalamanız ya da bir çileği ezip yarım kaşık karbonat ile karıştırıp bu karışım ile dişlerinizi fırçalayarak bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Dişlerinizi karbonattan arındırmak için daha sonra diş macunu ile fırçalayıp, çalkalayın. Haftada  1 gün uygulayınız. (İşlem sırasında ya da sonrasında dişinizde hassasiyet,ağrı,sızı hissederseniz uygulamayı bırakın.)

4 Muz

Muz kabuğu dişlerinizi beyazlatıyor desek inanır mısınız? Evet, evet muz kabuğu. Nasıl mı? İhtiyacımız olan şey potasyum miktarı fazla olduğu için olgun bir muz. Muzun kabuğundan bir parça alıp iç kısmı ile dişlerinizi fırçayla fırçalıyormuş gibi bir kaç dakika dişlerinize sürün. Böylelikle muzun içinde bulunan vitaminler dişinizin içine geçerek zamanla beyazlamasını sağlayacaktır. Günde bir ya da iki kere uygulayabilirsiniz. Bir iki hafta içinde farkı siz de göreceksiniz.

 

TEILEN

Yorum Yaz