El Yapımı Plaj Çantası

0
3065

Klasik sıkıcı plaj çantalarından sıkıldıysanız plaj çantanıza ufak dokunuşlarla renkli ve daha trend hale getirebilirsiniz.

Yazın sıcağı yavaş yavaş kendini hissettirip, bayramda yaklaşıyorken herkes tatil planlarını yapmaya başladı.

Güneş kremi,plaj terliği, bikini evet hepsi tamam derken  plaj çantanızın tamamen sizin tasarımınız ve size özel olmasını istemez misiniz?

Cevabınız evet ise yapmanız gereken çok kolay. Geçmiş tatillerden kalma çantanızı atıp, yenisini almak yerine eski çantanızı herkesin kıskanacağı bir hale getirmek çok kolay.

Gereken malzemeler bir çatal, makas ve zevkinize göre iplikler…

Çatalı bir kalıp gibi kullanarak sevdiğiniz renkte ipi çatala dolayıp,çatalın bittiği yerde ipinizi keserek çıkartın ve ortadan ikiye aynı renk bir iplikle bağlayın, ardında iki tarafından kesip ipliklerinizi küçük ponponlar  yapın. Farklı renklerle oluşturduğunuz ponponları uzun bir ipliğe iğne yardımıyla geçirin. Püskül yapmak içinde çatala doladığınız ipi tek tarafından keserek püskülünüzü oluşturun ve çantanızın askısına bağlayın.

Diğer bir yöntem ise aynı şekilde hazırladığınız  minik, renkli ponponları şerit halinde ipe geçirerek bir silikon tabancası yardımı  ile plaj çantanızı süsleyebilirsiniz.

Şimdiden herkese iyi tatiller.

TEILEN

Yorum Yaz