Dünyayı takip edebileceğiniz bir site!

0
253

Merhabalar,

Bugün size dünyadaki sağlık haberlerini, dünyadaki moda akımını, magazindeki gelişmeleri ve dünyaca ünlüleri takip edebileceğiniz bir siteden bahsetmek istiyorum. Sitenin adı Galgale;  Newyork Times’tan Independent’a, Japan Times’tan Tehran Times’a kadar yelpazesi çok geniş ve türkçeleştirilmiş bir içeriğe sahip.

 

Genelde Hürriyet, Milliyet, Sabah gibi gazeteler dünyadan siyasi haberleri vermekle yetinirler. Ancak Galgale.com bu haberlerin yanı sıra moda, magazin, sağlık ve güzellik gibi birçok kategoriyi de içerisinde barındırmakta. Moda akımını modanın merkezi fransa ve ingiltere’den, magazin ve Hollywood filmlerini kaynağı olan Amerika’dan, çoğu zaman uzak kaldığımız ama kozmetik ve güzellik alanında ileride olan Uzakdoğu ülkelerini(Güney Kore, Çin ve Japonya) takip edebilirsiniz.

Aşağıda ana sayfasından yazıyı yazdığım anda aldığım bir kesit mevcut. İnceleyecek olursak biz kadınları ilgilendiren birçok haber mevcut.

IMG_4655

Kırmızı ile işaretli alanlarda da görüldüğü üzere sosyal, moda, sağlık ve güzellik ile ilgili bir çok haber mevcut, güney kore’nin yaptığı haberlerden şeftalinin faydaları, gene isveçli bilim adamlarının J yaptığı insan ömrünü uzatan buluşları, bilimsel makale olan scientific Amerika’dan kalp dostu çikolata haberini okuyabilirsiniz.

Örneğin güney koreden Chosun Ilbo’nun yaptığı “Haftasonu Az Uyuyanlar Obezite olabilir” haberinde  hafta sonundaki uyku, kişilerin form da kalmasına yardımcı olduğu ve uykusuzluğun, yetersiz beslenme alışkanlıklarının yanı sıra aşırı hareketsizlikle beraber, obezitenin ana nedenlerinden biri olduğu belirtiliyor.

Özgün içeriği, göz yormayan renkli tasarımı, sevimli logosu ve kullanışlı olmasından dolayı iyi puanı hak ediyor diyebiliriz. Pinterest tarzı tasarımıyla da aşağı doğru indikçe de diğer haberlere erişebilirsiniz.

TEILEN

Yorum Yaz