Dünya Kadınlarının Güzellik Sırları

0
3502

Her kadın bakımlı ve güzeldir. Her kadının kendine göre güzellik, bakım ve makyaj sırrı olduğu gibi ülkeler arasında kadınların farklı  güzellik önerileri olabiliyor. İşte dünyanın farklı ülkelerindeki kadınların bakım, güzellik ve makyaj sırları.

 

Avustralyalı kadınların bakım ve güzellik sırları.

avustralyada-erkek-kitligi_13922759398

Avustralyalı hanımlar ayak bakımlarına diğer ülkelerden daha çok özen gösterirler. Ayaklarının çatlamaması ve pürüzsüz olması için ülkede çok bulunan avakado yağı ile ayaklarına masaj yaparlar.

 

Brezilyalı kadınların bakım ve güzellik sırları.

brazil-woman

Brezilyalı kadınların selülitsiz ve bakımlı vücutlarının sırları ise plajlarında gizli. Dünyanın en güzel kadınlarının olduğu bilinen brezilya kumsallarında ki kumu ile güzellik saçmakta. Brezilyalı kadınlar plaj kumunu sadece üstüne yatmak için kullanmıyor, avuç avuç kum ile vücutlarına masaj yaparak selülit oluşumuna engel olmuştur. Kum ile masaj ülke sınırlarınıa aşarak farklı ülkelerde de uygulamalarını görmekteyiz.

 

Hindistanlı kadınların bakım ve güzellik sırları.

En-Güzel-Gözlü-hint-kadın

Hindistan yapılan yoğurt ve badem ile yapılan yüz maskesi ile ünlüdür. 10 adet badem ve yoğurt karıştırılarak yüze sürülür 25 dk bekletildikten sonra yıkanır.

 

İskandinavyalı kadınların bakım ve güzellik sırları.

basgann-isveçli-kadin

Güzel cildlerini memba suyu yani saf kaynak suyuna borçlular. Her gün yüzlerini saf kaynak suyu ile 20 kere yıkayarak cildlerinin temiz kalmasını sağlıyorlar ve bu da cildlerinin parlak ve sağlıklı olması sağlıyor.

 

İspanya kadınlarının bakım ve güzellik sırları.

a7c4a20b393e171157629a7ac2f09ef7_k

İspanyalı kadınların güzellik sırrı patatestir. Göz altı torbalarının şişmemesi için ve gözlerinin bakımlı olması için ince dilimledikleri patatesi gözlerine koyarlar 10 dk bekletirler.

 

İtalyan kadınlarının bakım ve güzellik sırları.

italyan-kadinlari-resimleri-0003

Ege kadınları güzelliklerini sağlamak için doğal yağları kullanmışlardır. Özellikle hint yağı ve zeytin yağı saç bakımı ve cild nemlendirme açısından çok faydalı olduğu İtalyan kadınlarının güzellikleri kanıt olmuştur.

 

Jamaika kadınlarının bakım ve güzellik sırları.

jamaica-woman

Jamaika kadınlarının pürüzsüz cildinin sırrı muzda. Soyulmuş muz kabuklarının cilde sürüldüğünde içerdiği proteinler sayesinde yumuşaklık ve parlaklık verir. Muz kabuğu sadece güzellik değil yanık tedavilerinde de kullanılmaktadır.

 

Japon kadınlarının bakım ve güzellik sırları.

japan-girl

Japon kadınlarının sıkı ve parlak ciltlerinin sırrı kamelya ve fındık yağında gizli. Beyaz kamelya ve fındık yağı cilt nemlendirme , besleme ve yumuşaklık vermekte kullanılmaktadır. Kamelya ve fındık yağı doğun sonrası oluşan çatlaklarda ve saç gürleştirmekte de kullanılmaktadır.

TEILEN

Yorum Yaz