DUDAKLARDA KIŞKIRTICI OMBRE MODASI

0
1920

Saçlarda görmeye alışık olduğumuz ombre modası yani renk geçişleri bu yıl artık dudaklarda da karşımıza çıkıyor.

Özellikle koyu renklerde oldukça sık tercih edilen gece ve abiye kullanımı için kullanımı uygun olan ombre dudak renkleri artık sokak modasında da oldukça sık tercih edilmektedir.

4

6

 

Ombre kelimesi aslına moda sektöründe renk geçişler ve gölgelendirme olarak kullanılmaktadır. Dudaklarda da farklı ruj renkleri ve dudak kalemleri ile ombre yapılmaktadır.

Bu yıl özellikle ruj renklerinde de farklı renk tonlarını da sıkça görmek mümkün. Oldukça koyu renkleri tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda bu tonları zıt renkler ile ombre tekniğini kullanarak görsel bir şölene de çevirebilirsiniz.

Dudakların dış çerçevesinin oldukça koyu renklerde olup iç kısımlarına doğru aynı rengin açık tonlarını kullanarak dudaklarda kışkırtıcı ombre modası tekniğini kullanabilirsiniz.

 

8
10

Özellikle göz makyajının hafif olarak kullanılmasında dudaklarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız kesinlikle ombre tekniğini deneyebilirsiniz.

İlk olarak dudaklarınızı tercih ettiğiniz renklere sahip bir de dudak kalemi ile çerçeve içerisine almalısınız.

Daha sonra çerçeve içerisine normal bir şekilde rujunuzu sürebilirsiniz. Tabi ki dudak kalemi ile çektiğiniz çerçeveyi birazcık dağıtarak daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dudaklarınızın ortasına daha koyu veya daha açık bir renk sürerek hafifçe dağıtma işlemini burada da uygulayarak, dudak çevrenize kapatıcı sürerek dudak ombre tekniğini kolaylıkla yapabilirsiniz.

7

 

1

 

TEILEN

Yorum Yaz