Doğal ve Etkili Evde Selülit Tedavi Yöntemleri

0
1548

Selülitin özellikle göbek bölgesinde oluşması kadınların gerçekten sinirini bozan rahatsızlıklar arasındadır, kilolu yada zayıf kadınlarında görülen bu tür selülitler için bugün size doğal yöntemlerle kurtulmanın yollarını anlatacağız. Etkisini kısa sürede görebileceğiniz evde selülit tedavisi ile vücudunuz şık ve güzel bir görünüme kavuşabilecek. Dünyada her iki kadından birinde selülit olduğunu biliyor muydunuz? Masraflı tedavi seansları ve bakım ürünlerine para vermenize gerek kalmadan tamamen doğal yollarla, kolay bir şekilde hazırlayacağınız selülit kremlerini sizde uygulayabilirsiniz.

Alternatif Selülit Tedavisi İçin Tıklayın

15 günde selülitlerinize veda edin

Evet yanlış duymadığınız vereceğimiz karışımları düzenli kullanmanız halinde 15 günde harika bir vücuda sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki önerilerimizi dikkatlice uygulamak!

Doğal Peeling ile gelen güzellik
Bilindiği gibi “Peeling” cildin güzelleşmesi için sıkça kullanılan ve kadınların sıkça kullandığı tedavi yöntemlerinin başında geliyor. Peki Peeling yöntemi ile selülitleri ortadan kaldıracağınızı duymuş muydunuz? Su soyunu ile oluşturulan ve sürülen bölgedeki kan akışını hızlandırmaya yarayan bu yöntemi mutlaka deneyin, farkı göreceksiniz. Nemlendirici ve kan akışını hızlandırması sayesinde hızlı bir şekilde çözüme ulaşacaksınız.
selülit tedavi yöntemleri
“Su Yosunu Peeling Hazırlanışı”
Bir miktar (5 su kaşığı) su yosunu, 70 gram deniz tuzu, 50 ml zeytinyağı ve biraz esansiyel yağını yeşil kıvama gelene kadar iyice karıştırın ardından banyo öncesi selülit bölgesine sürerek bir süre bekletin. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda selülitlerinizin kaybolduğunu göreceksiniz.

Yosun Maskesi ile geçici çözümler bulabilirsiniz
Hızlı etki gösteren ancak peeling kadar kalıcı olmayan yosun maskesi ile selülit tedavisi de günümüzde pek çok kadının tercih ettiği yöntemler arasında. Yeşil kil, limon tozu, sıcak su ve balla hazırlanan bu karışım sayesinde etkisini hemen görebileceğiniz bir tedavi uygulamak hem oldukça ucuz hemde doğal yöntemler arasındadır. Haftada bir kere olmak şartıyla; sıcak su, limon ve balı bir yerde – su yosunu ve kili ayrı bir yerde karıştırıp birleştirdikten sonra streç yardımı ile selülit olan bölgeye uygulayın ve ortalama 30 dakika bekleyin.

likopen: müzice pigment
Yıpranmış hücrelerin canlanması ve tedavisinde önemli bir etken olan likopen, selülit tedavisinde kullanılmaktadır. Domates ve diğer kırmızı meyvelerde bulunan likopen cildinizdeki kolajen azalmasını önleyerek sağlıklı bir deriye sahip olmanızı sağlıyor.

Selülit Tedavisinde Olmazsa Olmaz “Su” Tüketimi
Doğanın en büyük nimeti olan su aynı zamanda selülit tedavisinde size oldukça yardımcı olacaktır. Her gün düzenli olarak tüketilen 8-9 bardak su sayesinde cilt arasındaki boşluklar azalır böylece doğal yolla selülitlerinizden kurtulmuş olursunuz.

Profesyonel Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Türkiye’de bir çok selülit tedavi merkezi bulunmakta, burada önemli olan nokta ise uygulanacak tedavi yöntemlerinin size uygun olup olmadığını bilmenizdir. Uygulanan tedavi yöntemleri her ciltte aynı başarıyı sağlamamaktadır bu yüzden mutlaka doktorunuzla bu konuyu detaylı şekilde araştırmalı ve ciltinize uygun selülit tedavi yöntemini tercih etmelisiniz. Bu kapsamda size İzmir’de selülit tedavisi hizmeti veren Myra Estetik firmasını önerebiliriz.

TEILEN

Yorum Yaz