Dış Giyimde Büyük Beden Kıyafet Seçimi

0
1121
büyük beden

Mağazaların vitrin ve reyonlarında sergilenen hemen hemen tüm kıyafetler; ortalama ya da daha küçük bedenli kadınlar için tasarlanmış ürünlerdir. Sayısız modelin arasında çok azı büyük bedenli kadınlara hitap etmektedir. Bundan dolayı büyük bedenli kadınlar sunulan çeşitler içinde beğendikleri kıyafetleri bulmakta zorlandıkları gibi istedikleri özellikte parçalara da çoğu zaman sahip olamazlar. Bu zorluk, sıra eldeki parçaları kombinlemeye geldiğinde de devam eder. Daha ince gösterdiği için dolabın büyük bir kısmına siyah renklerden, desensiz kumaşlardan oluşan bir tekdüzelik hakimdir. En önemli parçalar arasında yer alan dış giyim ürünlerini kombinlemek ise, büyük bedenli kadınlar için çok daha zahmetlidir. Büyük beden kadınları siyahın monotonluğundan kurtaracak, her zaman daha ince gösterecek ve stil sahibi yapacak önerilerimizle, büyük beden kıyafet seçiminde zorlanan herkesi bu yazımızı okumaya davet ediyoruz. Vereceğimiz faydalı ipuçlarıyla kombinlerinizin en önemli parçaları arasında yer alacak olan mont, kaban ve ceket seçimini yaparken hem daha fazla zorlanmayacak, hem de kendi tarzınızı yaratacaksınız!

Büyük Beden Mont

Montlar, daha rahat olmasını beklediğimiz için, zaten kendi bedenimizden biraz daha büyük tercih ettiğimiz parçalardandır. Son zamanlarda büyük beden montlar da oldukça moda. Bu durum büyük bedenli kadınlar için bir avantaj olarak görülebilir. Bu tarz montlar arasında ekstra bol olanlardan ziyade dar kalıplı olanları seçmelisiniz ki bedeniniz olduğundan daha büyük görünmesin. İçi elyaflı, şişme montlar yerine daha az detaylı, polyester montlar ile trençkotları tercih edebilirsiniz. Etek kısmının kalça hizasını geçmemesi ya da belde bitmemesi de dikkat etmeniz gereken noktalardan. Bu özelliklerdeki büyük beden montlar halihazırda sizi ince göstereceğinden renk konusunda bonprix ile kendinizi kısıtlamak zorunda da kalmayacaksınız.

Büyük Beden Kaban

Son yıllarda kaban modellerinin çoğu kaşe kumaş modasıyla hayatımızda. Kaşe kumaş oldukça sıcak tuttuğu halde son derece ince görünümlüdür. Büyük beden kaban seçiminde kaşe kumaş, kadınların işini epey kolaylaştırır. Birçok modeli kalça hizasında ve altında uzunluğa sahip olduğu için boy kilo oranı kaban seçiminde önemli yer tutar. Kısa boylu kadınlar eğer uzun kaban istiyorlarsa bileğe yakın, desensiz ve koyu renkleri tercih etmeliler. Kısa kabanlar için daha renkli, çizgili veya desenli seçenekleri değerlendirebilirler. Uzun boylu kadınlar için bu modellere midi boy büyük beden kabanlar da eklenebilir.

Büyük Beden Ceket

Ceketler büyük bedenli kadınların pek tercih etmediği parçalardan. Ancak siz de birkaç tüyo ile büyük beden ceketleri kolayca dolabınıza dahil edebilirsiniz. Öncelikle kadife ceketlerden uzak durmalısınız. Kadife, kıyafetin modeli nasıl olursa olsun bedeni olduğundan daha geniş gösteren bir kumaştır. Bu kıyafet ceket olduğunda büyük bedenli kadınlar için daha risklidir. Ceket seçiminde polyester, saten, deri gibi ince kumaşlara öncelik vermelisiniz. Ceket boyu beli ince olanlar için çok kısa, normal olanlar için kalça hizasında olmalıdır. Pastel tonları daha uygun olan büyük beden ceketler arasından boyuna çizgili olanları da seçilebilir.

TEILEN

Yorum Yaz