Country Tarzı Ev Dekorasyonu

1
2266

Country tarzı ev dekorasyonu
Country Tarzı Dekorasyon Fikirleri nedir

Herkesin evi değerlidir. Hele de bir bayan için. Bir bayan misafiri geldiği zaman evinin çok cool (hoş) görünmesini ister, bu nedenle bayanlar evin düzenine önem göstermektedir.

Gösterdikleri bu öneme birazda destek olmak amaçlı bende country tarzı dekorasyon nedir sorusuna yanıt vermek için sizlere biraz bilgi aktaracağım. Aktardığım bu bilgiler sonrasında, bayanlar eşleri ile beraber mutlu bir muhabbet tadında ortak karar alarak seçim yapacaklar. Hele evlenecek çiftlerin heyecanı bir başka oluyor. Ev hayalleri, içini nasıl süsleyecekleri konusunda bin bir türlü hayal kurarlar. Bu hayalleri gerçekleştirmek, yanı sıra fikir vermek amaçlı sizlere aşşağıda geniş çaplı bir dekorasyon bilgisi sunuyorum.

Her insan zaman zaman evinin görünüşünde değişiklik yapmak ister. Bunun sebebi kimi zaman kişisel özelliklerine uygun bir tasarım ihtiyacından kimi zaman da değişiklik isteğinden kaynaklanır. Bu günkü yazımızda evine yeni bir hava katmak isteyen kişiler farklı dekorasyonlardan biri olan country tarzı dekorasyondan bahsedeceğiz.
Country yöresel evlerin ve eskiyi anımsatan tarzların oluşturduğu bir dekorasyon türüdür. Daha sıcak ve huzurlu bir görünümü olan bu tasarım eskiye özlem duyan belli bir kitlenin özellikle ilgisini çekmektedir. Köy evlerine benzediği için belirli kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca oldukça sade bir tasarımdır.

Amerikan, İngiliz ve Fransız country tarzları en bilindikleridir. Genel olarak birbirlerine benzer yönleri olsa da kimi zaman farklılık göstermektedirler. Amerikan country daha kaba tarz mobilyalardan oluşur. Bu yüzden bizim alışık olduğumuz mobilyalardan farklıdır. Fransız country tarzı bize daha uygundur. Mobilyalar üzerine işlenmiş ince motifler bizim alışık olduğumuz mobilya görüntüsüne sahiptir. Country dekorasyonu odanın küçük ve belirli noktalarında günümüz modern tasarımlarla birlikte kullanıldığında oldukça şık ve uyumlu gözükecektir.
Country tarzı bilindiği yalnızca koyu renklerden oluşmaz. Genellikle sıcak pastel ve toprak renklerinin hâkim olduğu bir tarzdır. Oldukça rahat, konforlu ve rengârenk bir tasarımdır. Yapımı çok kolaydır, sadece küçük püf noktalarını bilmek yeterlidir.

Country tarzını yansıtmak için doğadan ilham almanız yeterli. Çevremizde gördüğümüz ağaç ve çiçeklerin rengini toprak tonlarıyla kombin yaparak country tarzını elde etmiş oluruz. Önemli olan renklerin bolca kullanılmasıdır.
Bir diğer önemli husus mobilyaların pamuk ve yünlü yumuşak kumaşlardan tercih edilmesidir. Aksesuarlar ise seramik topraktan yapılmış olmalıdır. Ayrıca el işçiliği country tarzını tamamlayacak önemli unsurlardandır. Abartılı olmayacak şekilde dokuma halı ve kilimler ile salonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

 

 

Long Cove_800-133-b2

 

sherwood

 

7-country-style-home-offices-Vibrant-red-walls-home-office

 

Impressions - Cottage_45615-415+425-b2

 

Phoebe Howard

 

96334879499997498_ov8RuKfN_c

 

living-rooms171

 

Country-Decorating7

 

house to home

 

 

TEILEN

Yorum Yaz