Çocuk Sahibi Olmak

0
639

Çocuk Sahibi Olmak

Bir çocuk sahibi olmak duygusal tatmini ve güzellikleri tartışılmayacak kadar çoktur. Ayrıca hayatın en muhteşem deneyimlerinden de biridir. İki insan, mutlulukları ve sevgileriyle besleyebilecekleri, paha biçilmez değerde bir varlığı dünyaya getirirler. Diğer yandan yeni doğan bebek, kadın ve erkeğin hayatına; kaygıyı, korkuyu, sorumluluğu, yorgunluğu, karmaşayı ve değişimi beraberinde getirir ki, bunlarla baş etmeyi öğrenmek zaman alır.

Aslında çocuk sahibi olmak öyle bir hayat olayıdır ki, insanın kendi yaşamında köklü değişimlere yol açar. Çocuk sahibi olduktan sonra kadın ve erkeğin hayatı, iyisiyle ve kötüsüyle bir daha asla eskisi gibi olmaz. Bu yüzden, çiftlerin çocuk sahibi olma kararını verirken hayatlarına girecek köklü değişimlerin farkına varmalarında fayda vardır.

Anne – Baba olmanın sayısız güzelliği tartışılamaz. Buna rağmen bir çocuk sahibi olacak olan anne baba adaylarının yaşamında; alışkanlıklar, arkadaşlık, evlilik, sosyal ve iş ilişkilerinde, özellikle kadınlar için fiziksel görünümde değişimler yaşanır. Bu değişime çiftlerin ne kadar hazır olduğu söylense de, bebeğin doğumu her  zaman sürprizleri de beraberinde getirir. Ve bebek sahibi olmanın getirdiği değişimlere ayak uydurmak da zaman alır. Her yeni bebeğin aileye eklenmesi, yeni değişimleri zorunlu kılar.

TEILEN

Yorum Yaz