Çilek ile Diş Beyazlatma

0
1464
Çilek ile Diş Beyazlatma

Bembeyaz dişler ve yumuşacık, pürüzsüz dudaklar… Her ikisini de sağlayabilen muhteşem bir meyve çilek… Çileğin faydaları yanı sıra çilek ile diş beyazlatma ve çilek ile dudak peelingi önerileri trendkadinim.com’da

Kahve, çay gibi alışkanlıklara sahipseniz ve bu alışkanlıklardan da vazgeçemiyorsanız dişlerin sararması sorunuyla sık sık karşılaşıyorsunuz demektir. Sadece böylesi alışkanlıklar değil aslında dişleri her zaman beyaz ve parlak tutmak çok da kolay değil. Kişisel bakımın önemli bir parçası dişleri temiz tutmak. Diş beyazlatma için elbette pahalı sayılabilecek pek çok yöntem de olmakla birlikte kişisel bakıma ekleyeceğiniz doğal yöntemlerle de bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Çilek bu konuda oldukça başarılı bir meyvedir. Çilek ile diş beyazlatma işlemi yapabileceğiniz gibi aynı zamanda dudaklarınız için bir peeling, bakım maskesi de hazırlayabilirsiniz. Peki neden çilek kullanacağız?

Çileğin Dişe Faydaları :

Diş ve diş eti sağlığı söz konusu olduğunda akla gelen ilk besinlerden biri olmalıdır aslında çilek. Çünkü, renkli meyve ve sebzeler arasında en etkili ve güçlü olanıdır. Öncelikle içerisinde yüksek oranda bulunan C vitamini dişlerin direnç kazanmasında, sağlamlaşmasında önemli bir faktör. Diğer yandan dişlerdeki çürük oluşumunu da engelleyen bir etki gösteriyor. Peki ya diş beyazlatma? Çilek lezzetli olmasının yanında diş minesindeki lekelerden kurtulmanıza olanak sağlayan malik asit içermektedir. Bu, dişleri beyazlatmak için önemli bir etken olduğu gibi dişlerde plak oluşumunu da azaltmaktadır.

Çilek ile Diş Beyazlatma nasıl yapılır ?
Çilek ile Diş Beyazlatma nasıl yapılır ?

Çilek ile Diş Beyazlatma :

Gelelim nasıl yapacağımıza… Bunun için çilek ile birlikte yine dişleri beyazlatma etkisi olan karbonat kullanılıyor.

Çilekle diş beyazlatma için gerekli malzemeler, 1 adet çilek, yarım çay kaşığı karbonat, küçük bir kase, çatal ve diş fırçası.

Küçük kasede çileği ezin, karbonatı ekleyip karıştırın. Ardından tıpkı diş macunuyla dişlerinizi fırçalar gibi bu karışımı fırça üstüne alıp, fırçalayın. Burada uyarmam gereken bir konu, bastırmadan, dişlere ve diş etlerine zarar vermeden nazikçe bu işlemi yapmanız. Hatta yumuşak kıllı bir diş fırçası kullanmanızı dahi öneririm. Çünkü özellikle karbonat sert şekilde uygulandığında diş minesine zarar verebilir. 2-4 dakika arası dişleri fırçaladıktan sonra eğer malzeme kaldıysa bununla tüm ağzınızı çalkalayabilirsiniz. Ağzınızı ılık su ile çalkaladıktan hemen sonra normal şekilde dişlerinizi fırçalayıp bakımı tamamlayabilirsiniz. Bu bakımı karbonat kullandığımız için çok sık yapmamak da ve yaparken yumuşak hareket etmekte fayda var.

Çilek ile Dudak Peelingi :

Kış aylarında soğuk ve rüzgardan kuruyan ve çatlayan dudaklar, yazın sıcaklardan ve güneşten kurur. Bu yüzden yılın her döneminde dudak bakımı yapmak, nemlendirmek ve dudakların pürüzsüz görünmesi için dudaklardaki ölü hücrelerden kurtulmak gereklidir. İşte hazır çilek ile dişlerimize mükemmel bir bakım yapmışken, dudaklarımıza da bakım yapalım diyorum.

Çilek ile Dudak Peelingi
Çilek ile Dudak Peelingi

Gerekli malzemeler de oldukça kolay bulunabilen türden zaten. 1 çilek, 1 tatlı kaşığı zeytin yağı, 1 çay kaşığı da toz şeker, küçük kase, çatal ve havlu

Çileği kase içerisinde ezdikten sonra tüm malzemeleri ekleyip, karıştırın. Karışımı, dudaklardaki ölü deriyi kaldırmak için parmağınızla masaj yapar gibi dudaklarına dairesel hareketlerle sürün. Dişlerin beyazlatan malik asit dudaklar için ölü hücreleri arındırıp, yeni hücreleri açığa çıkaran, dudakları pürüzsüzleştirip, adeta gençleştiren bir peeling etkisi gösterecektir. Tüm malzemeyi bu şekilde uyguladıktan sonra bol ılık suyla yıkayın, havluyla nazikçe kurulayıp, dudak balmınızı, nemlendiricinizi mutlaka uygulayın.

TEILEN

Yorum Yaz