Burun Estetiği

0
3602

Burun estetiği rinoplasti, estetik ameliyatları arasında en çok uygulanan cerrahidir. Yüzün odak noktası olması sebebi ile yüz şeklini değişik gösteren ya da sağlık sorunları dolayısı ile nefes almakta zorluk çekilmesi gibi sebepler ameliyat nedeni olmaktadır.  Burun kusurları arasında düşük burun ucu, kemerli burun ya da geniş kanatlı burunlar için ayrı ayrı operasyonlar yapılmaktadır. Baştan aşağı değiştirilebilecek bir burun ameliyatı ile kişinin rahatsız olduğu görüntüsü tamamen değişebilmektedir.

 

Burun kusurları yüzünden toplumdan kendisini soyutlayan, fotoğraf çektirme kaygısı olan bir çok kişi vardır. Gelişen teknoloji ile neredeyse aynı gün taburcu olabildiğiniz operasyonlar sonrasında iyileşme hızı da aynı şekilde ağrısızdır.  Özgüven eksikliği yaratan burun kusurları düzeltildiğinde kişi aynalar ile barışık ve mutlu hissetmektedir. Özellikle sağlık sorunları yaratan kusurları düzelterek sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz.

 

1074

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Burun estetiği sonrası iyileşme operasyon genel anestezi altında yapılır. Hasta uyur, uyandıktan sonra ciddi bir ağrı ya da sancısı olmaz. Nefes alabilir çünkü eskiye göre artık burun estetiği operasyonlarından tampon kullanılmamaktadır. Operasyon sonrası burun estetiği ikinci ve üçüncü gün hafif şişlik ve morluk olacaktır. Bu şişlik ve morluk iyileşme süreci içerisinde normaldir. Operasyondan bir hafta sonra bu şişlik ve morluklar büyük oranda azalacaktır. Operasyondan hemen sonra kişi günlük yaşamına geri dönebilmektedir. Dört ile altı ay arasında kişinin gözlük kullanmaması gerekmektedir. Burun estetiği operasyonlarında tam anlamıyla bir yıl sonunda iyileşme sağlanır.

 

Burun Operasyonu Öncesi – Sonrası

1

Burun-Ucu-Estetiği-Sonrası-Resimleri-1024x512

Burun-Ucu-estetiği-Hakkında-Bilmeniz-Gerekenler-02

burun-estetigi

 

 

 

 

TEILEN

Yorum Yaz