Burun Estetiği Sonrası Göz Morarması

1
1005

 

Kapalı ve kırmadan burun estetiği ile hassas aletler sayesinde burun estetiği ameliyatından 5 – 6 gün sonra gözle görülür hiçbir iz kalmadan hasta normal yaşantısına dönebiliyor.

Burun estetiği yaptırmak isteyen kişilerin en fazla kaygılandığı durumların başında ameliyat sonrası özellikle göz bölgesindeki morarmalar geliyor. Uygulanan tekniğe bağlı olarak burunda hiçbir morarma oluşmayabilir. Cerrahın kullandığı tekniğe göre burun ameliyatı sonrası morarma, şişme gibi ödem oluşması önlenebilir.

Burun estetiği tekniğine göre morarma önlenebilir

Burun estetiğinde uygulanan 2 ana teknik bulunur. Ve bu tekniklerinin hepsinin burundaki deformasyonun türüne göre avantajları ve dezavantajları vardır. Tıptaki gelişmeler sayesinde artık herhangi bir kırma işlemi yapılmadan da burun estetiği yapılabiliyor. Klasik teknik ile yapılan estetik cerrahi operasyonlarında burun kemiğindeki sorunlar kırılarak gideriliyordu. Kırma yöntemi ile yapılan burun ameliyatlarında en az bir ay hastalar göz ve burun etrafındaki morluklarla gezmek durumunda kalabiliyordu.

burun-estetigi

Hassas teknikler sayesinde burnun kırılması gerekmiyor

Günümüzde kapalı teknik ve kırmadan uygulanan estetik ameliyatlarda kullanılan teknolojik aletler size kırmadan ve dikiş atmadan estetik ameliyatı yapma imkanı sunuyor. Burun kemerleri gibi kemiğe müdahale edilmesi gereken durumlarda bile kırma işlemi yerine hassas törpüleme tekniği kullanılabiliyor. Burun kemiği törpülemede ucunda ufak dişleri olan kaleme benzer bir alet ile hassas dokunuşlarla burundaki kemiği düzeltilebilir, kemer yok edilebilir, burun kemiği inceltilebilir. Bu tarz teknolojik gelişmeler hem plastik cerrahlara yumuşak burun dokusuna zarar vermeden ameliyat etme imkanı sağlıyor. Bu sayede yüzde özellikle göz bölgesinde herhangi bir morarma yaşanmaz.

Burun estetiği sonrası iyileşme süreci artık daha hızlı

Kapalı ve kırmadan burun estetiği ile hassas aletler sayesinde burun estetiği ameliyatından 5 – 6 gün sonra gözle görülür hiçbir iz kalmadan hasta normal yaşantısına dönebiliyor. Kapalı teknikte cerrahın tecrübesi, hassas aletleri kullanma becerisine de bağlıdır. Burun estetiği esnasında burundaki yumuşak doku ne kadar az hasar görürse morarma riski de o kadar az olur. Hastanın genel cilt yapısı ve kalitesi de yüzde oluşan ödem üzerinde etkili bir rol oynar.

Cerrahın tavsiyelerine tam olarak uyulmalı

Burun estetiği öncesi ve sonrası cerrahınızın tavsiyelerine tam olarak uyum sağlanması da yüzde ödem oluşmasına engel olur. Sigara ve alkol kullanımı, sağlıklı beslenme, düzenli uyku gibi faktörler de iyileşme sürecinin çok daha sağlıklı ve hızlı geçmesini sağlar.

 

TEILEN

Yorum Yaz