Bursa’da Görmeniz Gereken Yerler

0
185

Bursa, Türkiye’nin en güzel şehirleri listesinde en üst sıralarda yer almaktadır. Bu şehrin mimari yapılarından müzelerine, parklarından sokaklarına kadar birçok noktasında mutlaka görülmesi gereken yerler gizlidir.

Bursa’ya girdiğiniz andan itibaren bu şehir sizi büyüsü altına alır. Öncelikle sakin ve huzur veren atmosferi, sonrasında sizi tamamen içine çeken güzelliği ve ayrılmanıza müsaade etmeyen gezi durakları ile Bursa aşığı olmamanızın imkânı yok…

Eğer siz de bir Bursa seyahati planlıyorsanız, bu şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler olduğunu unutmamalı ve gezi planınızı ona göre yapmalısınız. Bursa’nın en değerli noktalarını atlamadan Bursa gezinizi tamamlamak istiyorsanız yazımıza bir göz atmalısınız.

Gölyazı

golyazi
Bursa’nın en güzel gezi duraklarından birisi olan Gölyazı, Ulubat Gölü üzerinde yüzer gibi duran küçücük bir adacıktır. Burası sevimli ve oldukça romantik bir adadır ve gördüğünüz anda sizi kendisine bağlar. Minicik bir köprü ile anakaraya bağlanan Gölyazı, içine girdiğiniz anda size huzur verir. Bir zamanlar Apollon Krallığı’nın başkenti olan Gölyazı, şu anda güzel bir balıkçı kasabası olarak yaşamını sürdürmektedir. Burada göreceğiniz birbirinden güzel ve tarihi yerlerin dışında lezzetli organik yiyecekler bularak sağlıklı bir gezi de gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bursa Ulu Cami

bursa ulu camii

Bursa’ya kadar gelip de Ulu Cami’yi görmeden gitmek asla olmaz. Evliya Çelebi’nin ifadesi ile Bursa’nın Ayasofya’sı olan Ulu Cami, görkemli yapısı ve duvarlarında yer alan dev boyutlardaki yazıları ile tamamen kendine özgü bir yapıya sahiptir. Namaz kılma alanı bakımından Türk tarihindeki en büyük cami olma özelliğine sahip olan Ulu Cami, Bursa’da mutlaka görülmesi gereken yerler listesinde en baştadır.

Cumalıkızık

Cumalikizik-sokaklari
Son yıllarda popülaritesini gittikçe arttıran bu köy, Bursa’da görülmesi gereken yerler listemizde ilk sıralarda yer alıyor. Burada, sabah köy kahvaltınızı yaparak güzel bir güne başlamak size çok iyi gelecek. Temiz havası, organik pazarı ve birbirinden güzel sokakları ile Cumalıkız’ı gezmeye doyamayacaksınız. Misafirperver köy halkından alışveriş yapmak, onlarla sohbet etmek size, şehir hayatının koşturmacasında uzaklaştığınız değerleri tekrar hatırlatacak.

Tabii ki Bursa’nın gezilecek yerleri bu kadar ile bitmiyor. Bursa’da daha fazla gezilecek yer arıyorsanız buraya tıklayın ve Bursa’nın en güzel gezi duraklarını keşfedin…

 

TEILEN

Yorum Yaz