Burç ve Astroloji İle Hayata Yön Verin

0
274

Burç ve astroloji çok eski zamanlardan beri insanların ilgisini çekmektedir. İnsanların geleceği tahmin etme merakı ya da burçlardan yola çıkarak karakter analizi yapma gayreti burçların ve astrolojinin ortaya çıkmasında etkili olmaktadır. Burçlar genel itibariyle insanların hayat anatomisiyle ilgili bir konu olarak tanımlanmaktadır. Burç astrolojik olarak gökyüzünde yer alan 12 takımyıldızına verilen ad olarak isimlendirilmektedir. Batı astrolojisi mevsimleri esas olarak burç yorumları yaparken doğu astrolojisi ise gök kubbedeki takımyıldızları esas alarak yorumlar yapmaktadır. Bir insanın anne karnından dünyaya geldiği zaman diliminin o insanın burcunun belirlenmesinde etkili olduğuna inanılmaktadır. Buna göre belirli aylar farklı burçlara isabet etmektedir. İnsanları karakterleri de bu burçlara göre şekillenmektedir.

Astroloji gökyüzündeki cisimlerin insanlar üzerindeki etkilere dikkat çekmektedir. Bu doğrultuda astroloji oldukça karmaşık bir konu olarak tanımlanmaktadır. Bir insanın anne karnından dünyaya geldiği an, ilk aldığı nefes zaman dilimi içerisindeki gökyüzünün konumunu gösteren şemaya ise yıldız haritası ismi verilmektedir. Yıldız haritasını okuyarak çok farklı karakter analizlerinin yapılması mümkün olmaktadır. Özellikle astrolojinin ilgi alanına giren bu konu bazı tahminlerden yola çıkarak insanların karakterlerinin analiz edilmesine dayanmaktadır. Takımyıldızları Hint kökenli astrolojide yaygın olarak kullanılmaktadır. Hint astrolojisinde bu yol ile hem karakter analizi yapılmaktadır hem de geleceğe dair yorumlar ve tahminler yapılabilmektedir. Batı astrolojisinde kayma olarak isimlendirilen Ayanamsa, hem takımyıldızıyla hem de astronomiyle alakalı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Astroloji son zamanlarda çok fazla bir şekilde ilgi çeken ve popüler olan bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak bu alanla alakalı çok sayıda farklı kaynağa rastlamak mümkün olmaktadır. Astrolojiyi tanımlamak kolay bir konu değildir. Bunun için hem uzmanlık hem de profesyonellik gerekli olmaktadır. Ayrıca bilgi ve deneyim de Astroloji için şart olmaktadır. Bu doğrultuda http://www.askmoyra.com/ internet sitesi hem astroloji hem de burç konusunda oldukça isabetli bilgileri takipçilerine sunmaktadır. Bunun yanı sıra internet sitesinde astroloji ve burçlara dair çok sayıda farklı bilgi ve yoruma rastlamak mümkün olmaktadır.

 

TEILEN

Yorum Yaz