Bu Yöntemler Bacaklardaki Tüylenmeyi Azaltıyor

0
2891

Bu yöntemler bacaklarınızdaki tüy yoğunluğunu azaltarak sık sık tüy almaktan sizi kurtaracak.

Bacak tüylerinizi çok sık çıkıyor ve sürekli almak durumunda kalıyorsanız bu haber sizin için. Temiz, pürüzsüz bir bacak için ağda ve traş geçici yöntemlerdir ve  sık sık terrarlamanız gerekmektedir. Epilasyon kalıcı bir yöntemdir ancak onunda cilde zararlı olduğu bilinmektedir. Jilet ve ağdadan vaz geçmeyen bayanların işini kolaylaştıracak ve kıl yoğunluğunu azaltacak yöntemleri bir araya getirdik. Bu bacak kılı azaltan yöntemlerle vaktiniz size kalacak.

Keselemek

Bacakları keselerken deri içerisinde kalan kıl foliküllerini dışarı çıkarmış olacaksınız. Bu şekilde jilet yaparsanız bacaklarınız pürüzsüz olacak ve bacak kıllarınız geç çıkacaktır.

Bacaklarını fırçalayın

Banyo setlerinde bulunan duş fırçalarını bacaklarınızı köpüklemek için kullanabilirsiniz. Fırçalamak kese etkisi yapacak daha pürüzsüz bir bacağa sahip olacaksınız.

En kaliteli jileti kullanın

Kalitesiz jilet kullanmak bacağınızı tahriş edecek ve kılları iyi almayacaktır. Kaliteli çok bıçaklı iyi bir jilet kullanarak kılları kökünden almanız kolaylaşacak ve cildinizi tahriş etmemiş olacaksınız.

Kılların çıkış yönü

Bacak kıllarınızı ters yönte tıraş etmek daha çok kıl almanızı sağlayacaktır.

Bacak kılı azaltan kür

Bacak kıllarınız azaltan limon, şeker, bal kürünü mikrodalga fırında ısıtarak bacaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bu kıl köklerinin zayıflamasını sağlayacaktır.

Soya kullanmak

Soya içerikli kremler kıl çıkışını yavaşlatacaktır.

Yediklerimize dikkat etmek

Kıl büyümesini hızlandıran B6 alınmasını azaltan karbonhidratlı yiyecekler tüketilmemelidir.

 

TEILEN

Yorum Yaz