Bol Paça Pantolon Modelleri

0
2382
Bol paça pantolon modelleri için 2016 yılının en yeni moda pantolonları. Düşük bel, yüksek bel, İspanyol paça, boru paça derken her türlü pantolon kesimi ile rahatlık sunan geniş paça pantolonlar dolaplarımızın vazgeçilmezi olmaya aday. Peki bol paça pantolonlar nasıl giyilir, hangi vücut tipi hangi model geniş paça pantolonları giymelidir ve elbette bol paça pantolon kombinleri nasıl yapılır?
 
Bol paça pantolon modelleri geçmişi 1920-30’lu yıllara kadar gidiyor. Elbise ve eteklerin kadınlar için oldukça önemli olduğu o dönemlerde Coco Chanel, Katharine Hepburn ve Marlene Dietrich gibi 3 kadın ciddi eleştiriler alsalar da vazgeçmemişler. O günlerden de bugünlere zaman zaman kendilerini farklı modeller halinde hatırlatmış olan bol paça pantolon modelleri için şu aralar en yeni moda denilebilir.

Bol Paça Pantolon Modelleri ve Vücuda Uygun Pantolon Seçimi

İlkbahar yaklaştıkça içinde daha rahat edeceğimiz pantolon modellerinin trend olmasına en çok sevinenlerdenim aslında. Düşük bel, yüksek bel, İspanyol paça, boru paça derken her türlü pantolon kesimi ile rahatlık sunan bol paça pantolonlar dolaplarımızın vazgeçilmezi olmaya aday. Pantolon kesimleri yanında kumaş türlerini de eklemek gerek tabii. Eğer bir manken gibi düzgün bir fiziğe ve uzun bir boya sahipseniz istediğiniz kesim ve kumaşta bol paça pantolonu düşünmeden alıp giyme özgürlüğünüz var. Ancak ilkbahar-yaz öncesi daha yeni zayıflamaya başlıyorum, azıcık da basenlerde fazlalıklarım da var gibi bahaneleriniz varsa bir kıyafet satın alırken 2 kere düşünmesi gerekenler grubuna hoşgeldiniz diyorum. Çok şanslıyız ki bir kıyafet trend olduğunda zaten hemen her mağazada farklı kesimlerde ve kumaşlarda o pantolon türünün kendimize uygun olanını bulabilme imkanına sahibiz.

bol paça modası 2016

Bir kıyafeti şunlar giyemez ki gibi keskin bir tavırdan yana olanlardan değilim. Çünkü moda içerisinde bu tarz tabular yıkılalı çok oluyor. Sadece vücuda uygun seçimler yapar ve doğru kombinler oluşturursanız aldığınız riskleri en aza indirgemiş olursunuz. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim ancak, bazı kıyafetleri giydiğiniz zaman kısa görünebilirsiniz ama siz bunu umursamıyorsanız veya uzun görünmek gibi bir derdiniz yoksa kime ne öyle değil mi? Ancak vücut yapınızı tanıyarak seçimler yapıp daha zayıf veya uzun görünebilmek de sizin elinizde ki bu da bir başka bakış açısı. Şimdi gelelim bol paça pantolonlara,

Özellikle düşük bel bol paça pantolonlar bacak boyunuz uzun değilse sizi daha kısa gösterebilir. Bu durumda yüksek bel bol paça pantolonlar yönelmekte fayda var. Elbette bu pantolonları da platform veya yüksek topuklu ayakkabılar ile kombinlemek şart. Bu şekilde kullandığınızda dikkat etmeniz gereken ayrıntılardan biri pantolon paça boyunun ayakkabıyı tamamen örtmesidir. Böylelikle tam bir boy ilüzyonu yaratmış olursunuz.

Bol paça pantolonları giyme konusunda dikkatli olması gerekenler daha çok geniş basen yapısına sahip olanlar. Düşük bel veya yüksek bel olsa da belde veya direk basenden pantolonun bollaşması aslında dikkat çekmesini istemediğimiz basenlerimize daha fazla vurgu yapacaktır.

Bol Paça Pantolon Kombinleri Neler?

Spor, şık veya casual stillerde kombinler yapabilirsiniz. Bol paça pantolonlar ile ofis stiliyaratabileceğiniz gibi bir pazar kahvaltısı için spor-şıklık da yaratabilirsiniz. Peki neler olabilir?

Bol Paça Pantolon ve Tişört Kombinleri

Özellikle spor bir stil düşünüldüğünde akla gelen ikilidir. Salaş bir pantolon üstüne salaş birtişört ve ayağınıza düz bir spor ayakkabı hepimizin hayali olsa da boyumuzun olduğundan kısa görünmesi riski vardır. Çünkü bu kadar bol ve salaş bir kombin basık bir görüntü ortaya çıkarır. Peki nasıl yapabiliriz? Örneğin, yüksek bel bol paça pantolon üstüne daha vücuda oturan tişört modeli tercih edin. Belinize kemer takarak belinizi de vurgulayın. Pantolon altına da dolgu topuk spor ayakkabılar giyin. (paça boyu ayakkabıyı kapatacak, dikkat!) Dolgu topuk spor ayakkabıları sevdiğim tek kombin bunlar, onun dışında görüntüsünden pek hoşlandığımı söyleyemeyeceğim.

bol paça modası 2016 -3

Bol Paça Pantolon ve Kazak Kombinleri

Aslında tişörtler için verdiğimiz örneği kış aylarında kazaklar için uyarlayabilirsiniz. Başta da dediğim gibi manken gibi bir fiziğe ve uzun bir boya sahipseniz istediğiniz gibi kombinleyin. Ancak aksi halde tişört gibi üst bölümü dar seçmeye ayakkabı olarak da platform veya dolgu topuklara yönelmeye gereksinim olacaktır.

Bol Paça Pantolon ve Gömlek-Bluz Kombinleri

İşte özellikle şık bir ofis stili yaratmak için dolapların olmazsa olmazları, gömlek ve bluzlarBeyaz gömlek trendi 2016 yılında bu kadar öne çıkmışken böylesi şık bir kombin yapabilirsiniz. Burada önemli olan gömleği elbette mutlaka pantolonun içine sokmanız. aksi halde dümdüz bir görüntünüz olacaktır. Eğer basenlerim biraz geniş ama bu pantolonları da giymek istiyorum derseniz benim önerim kesinlikle vatkalı üstler ile kombinlemeniz. Örneklendirmem gerekirse, yüksek bel bol paça pantolon, altına yüksek topuklu bir ayakkabı, üstünüze vücuda oturan vatkalı bir gömlek veya bluz, son dokunuş olarak da belinize bir kemer.

bol paça modası 2016 4

 

Bol Paça Pantolon ve Ayakkabı Modelleri

Başta da belirttiğim gibi eğer boyunuz uzunsa tıpkı yukarıdaki gibi düz ayakkabılar giyersiniz ve rahatlığınızdan da ödün vermemiş olursunuz. Aksi halde bu pantolonları topuklu ayakkabılarile kullanmanız şarttır. Özellikle bol paça kumaş pantolonlar giydiğinizde ince topuklu ayakkabı ile kombinlerseniz paçanıza takılma riskiniz çok yüksektir. Bu yüzden örneğin kalın topuklu stiletto modelleri tercih etmekte fayda var. Diğer yandan platform ayakkabılar, dolgu topuk ayakkabılar da kullanılabilir.

bol paça modası 2016 5

Bol Paça Pantolon ve Çanta Modelleri

Aslında bu pantolonla bu takılır gibi sert kurallar yok. Gittiğiniz yere seçim yapacaksınız kuşkusuz. Sadece önerim size göre olsun. Yani minyon bir yapınız varsa kocaman bir çanta kullanmayın. Bol paça pantolonlar zaten yeteri kadar büyük olduğu için dengeleyecek seçimler yapmak da fayda var. Omuz çantaları, portföyler veya yerine göre çapraz askılı çanta modelleri de tercih edebilirsiniz.

bol paça modası 2016 6

Bol Paça Pantolon ve Renk Seçimleri

Bu pantolon modelleri ile daha zayıf ve uzun boylu görünmek istiyorsanız yüksek bel ve koyu renk seçim yapabilirsiniz. Diğer yandan baştan ayağa aynı renk giyinerek de hem uzun boylu hem de zayıf görünebilirsiniz.

bol paça modası 2016 9

TEILEN

Yorum Yaz