Bir Kadının Çantasında Mutlaka Olması Gerekenler

0
1377

Biz kadınların en büyük aksesuarı çantalarıdır. Bazen büyük boy çantaları kolumuzdan ayırmazken bazen bir el çantasıyla günü geçirebiliriz fakat çantamızın boyu, markası, rengi ne olursa olsun mutlaka içinde olmazsa olmazlar vardır. Gelin bunlara birikte göz atalım, böylelikle  çantanızda eksik gördüğünüz malzemeleri edinerek en hazırlıksız anınızda yarı yolda kalmamış olursunuz.

GÜNLÜK VE NORMAL PED: Bir kadının çantasının olmazsa olmazıdır. Günlük pedi ihtiyacınız olduğu zamanlarda değiştirebilmek için çantanızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Daha regli olmama çok var diyerek yanınızdan normal pedi de ayırmayınız, stresli yaşam şartlarından düzensiz regil olabilme ihtimalinize karşı tek tek arkadaşlarınıza sorup ped aramak yerine çantanızda mutlaka, ne olur ne olma,z diyerek bir tane ped bulundurun.

GÖZ KALEMİ:  Makyaj çantanız yanınızda olmayabilir ama göz kaleminizin yanınızda olması her zaman kurtarıcınız olacaktır. Sabah evden aceleyle çıktığınızda gözünüze sürdüğünüz bir kalem bile havanızı değiştirecektir.

RUJ:  Diğer kurtarıcı makyaj malzemeniz  ruj ya da dudak nemlendiricisidir. Aniden çıkan bir buluşma ya da toplantılarınızda  cansız olan yüzünüzü renklendirmeye tek başına yetecektir.

MENDİL:  Gerek ıslak gerek kuru mendil her kadının çantasının olmazsa olmazıdır. ‘”Aman kim taşıyacak onu”, “Ne gerek var mendile’” demeyin, ne zaman lazım olacağını tahmin bile edemezsiniz. En iyisi atın çantanıza dursun.

CÜZDAN:  Bir bayanın en olmazsa olmazı cüzdanıdır. İçinde bir miktar nakit para her ihtimale karşı bulunmalı, kredi kartı olabiliyorsa limitinizi aşmadığınız sürece kurtarıcınız olabilir ve unutulmaması gereken en önemli şey ise kimliğiniz içinde kesinlikle bulunmalı.

YARA BANDI:  Yara bandı nerede işime yarayacak diye düşünmeyin, yaz aylarında aniden babetiniz ayağınıza vurduğunda ve ayakkabınızı değiştirmek için hiç bir olanağınız olmadığında ya da aniden bir yeriniz kanadığında, kesildiğinde bu küçücük ve yer kaplamayan minik bantlar kurtarıcınız olacak, her ihtimali göz önünde bulundurup bir kaç tane bandı çantanızın küçük bölümünden ayırmayınız.

AYNA:  Makyajınız mı aktı? Arkadaşınıza sormak yerine çantanızda bulunan küçük bir aynaya bakarak sorununuzu çözebilirsiniz ya da  makyajınızı tazeleme ihtiyacı duyduğunuzda aynanız kurtarıcı olacaktır.

PARFÜM: Sevdiğiniz bir kokunun varsa çanta boyunu edinin.  Günlük sıktığımız parfümler gün içinde kokusunu kaybedebilir ve biz kadınlar her şeye hazırlıklı olmalıyız. Parfümünüzü ihtiyacınız olduğunda sıkarak kokunuzu tazeleyebilirsiniz.

EL KREMİ:   Gün içinde ellerimiz neme ihtiyaç duyar ve nemsiz kalan eller kurumaya, pul pul dökülmeye başlar. Çantanızda bulunan bir krem ile gün içinde nem kaybeden ellerinizi nemlendirebilirsiniz.

NANELİ SAKIZ:  Çantanızda bulunan naneli bir sakız ya da şeker, dişinizi fırçalama zamanı bulamadığınız anlarda nefesinizi tazelemenize yardımcı olacaktır.

TEILEN

Yorum Yaz