Ayak Sağlığı ve Nasır Tedavisi

0
874

Ayak sağlığı ülkemizde özellikle son yıllarda sık sık gündeme gelen hassas konulardan biri halini almıştır. Özellikle şehir hayatı içerisinde büyük stres ve yorgunluk eşiğinde çalışan insanlar için bu durum büyük önem arz ediyor. Tüm gün bedenimizin yükünü çeken ayaklarımız aslında büyük bir baskı altındalar. Ayak sağlığı merkezi kavramı da işte tam da burada devreye giriyor.

Ayaklarımızdaki nasırlar, tırnak batıkları, ayak ve tırnak mantarları, kalınlaşmış deforme tırnaklar, deri çatlamaları ve hatta siğiller çok can yakıcı ve günlük yaşantımızı etkileyen faktörler haline dönüşebilmektedir.  Bu problemlerin yaşatmış olduğu sorunlardan kurtulmakta artık ülkemizdeki profesyonel podolog ve ayak sağlığı merkezlerinin uygulamaları ile mümkün. Özellikle tırnak batması ve nasır tedavisi konularında gelişen yeni ve acısız uygulamalar hastaların günlük yaşantılarına bir an önce kavuşmalarına olanak veriyor. Hatta medikal ayak bakımı hizmeti  veren sayılı kliniklerden bazıları tedavi için yaşlı ve evden dışarı çıkmakta zorlanan hastalarının ayaklarına gidiyor. Bu güzel uygulama ile dışarı çıkmakta zorlanan hastalarda ayak bakımı olanaklarından yararlanmış oluyorlar. Örneğin tırnak batığı için yapılan çağ dışı uygulamalardan biri olan tırnağı kökünden çektirmek artık tarihe gömüldü. Bunun yerine tel sistemi dediğimiz uygulama ile hastalar acılarını anınde hafifletebiliyor ve  3 4 aylık bir periyot sonucunda tırnak yatağına ve köke zarar gelmeden tamamen iyileşmeyi mümkün kılıyor.

topuk-catlaklari-ve-nasir-tedavisi

Aslında çoğumuzun geçiştirdiği ayak sağlığı ve bakımı konuları bizler için büyük önem teşkil ediyor. Doğru ayakkabı seçimi, doğru tırnak kesimi, ayak bakımının evde nasıl yapılması gerektiği ve ayak sağlığımız için evde yapılacak küçük basit uygulamalar bile bizleri bir çok olumsuz sonuçtan koruyabilir. Elimizde olmayan nedenler ile oluşabilecek problemlerin çözümü ise geçmiş yıllara oranla yukarıda da bahsettiğimiz gibi daha modern bir hal almış durumda. Diyabet hastaları için ise çok büyük önem arz eden ve “diyabetik ayak” olarak adlandırdığımız durumda da bu merkezlerin uyguladığı bakım ve tedavi çok iyi sonuçlar vermektedir. Yüksek topuklar ve yanlış ayakkabı tercihleri sonucu oluşan nasır tedavisinden,  mantarların neden olduğu batıklara, topuklarımızdaki derin çatlaklardan, tırnaktaki şekil bozukluklarına kadar birçok hastalığın tedavisi yaygınlaşan uygulama ve yeni tedavi yöntemleri ile üst düzey seviyede bir hizmet noktasına ulaşmıştır.

Size önerebileceğim ve bu konuda kaliteli hizmet veren bir merkez olarak www.ayakbakimmerkezi.com u inceleyebilirsiniz.

 

TEILEN

Yorum Yaz