Artık Havaya da Para Vereceğiz

0
1368

Çok meşhur “hava bedava su bedava” deyimi artık tarih oldu. İçme ve kullanma suyuna yıllardır para veriyorduk zaten ancak havaya para vereceğimiz hiç aklımıza gelmezdi. Kanada son olarak Çin’e parayla hava sattı.

 

Sanayi devi Çin üretimdeki büyümeyle birlikte doğa ve hava kirliliğinde de önüne geçilemeyen bir büyüme yaşıyor. Geçtiğimiz günlerde hava kirliliği üst sınırı geçince kırmızı alarm verildi ve bazı kentlerde araçlara trafiğe çıkma yasağı getirildi.

Moraine_Lake_17092005

 

Çin’in yaşadığı bu büyük sorunu Kanadalı girişimci Vitality Air firmasının dikkatini çekerek bunu geçici de olsa bir çözüm ortaya koymuş. Kanada’nın batısında yer alan Rocky Dağlarının eteğinde bulunan dünyanın önde gelen kayak merkezinin bulunduğu Banff kasabasının temiz havası teneke kutulara doldurularak Çin’e satıldı.

5672bdaac03c0e2598f04414

1000 Kutuluk Ön Sipariş Alındı

500 tenekelik ilk sipariş Çin’e ulaşırken ön siparişi verilen 1000 kutu yola çıkarılmaya hazır durumda. Teneke kutuların büyüklüğüne göre 14 ve 20 dolar fiyatları değişiyor.

Bir sonraki siparişin 4000 kutu olacağını söyleyen Vitality Air şirketinin kurucusu Moses Lam Çin’den daha çok sipariş geleceğinden umutlu.

TEILEN

Yorum Yaz