Annesi ve Babası Ağladı ..

0
2159
Rüzgar Çetin’in ölümlü kazaya karıştığını öğrenen ünlü yönetmen Sina Çetin ve eşi emniyette ağladı.

Daha önce iki kez ehliyetini kaptıran Rüzgâr Çetin bu kez alkollü oturduğu direksiyon başında ölüme neden oldu. Aşırı hızla zikzak çizerek öndeki araçları geçmek isteyen Çetin polis aracına çarptı. Bir polis şehit oldu

ANNE VE BABASI KARAKOLDA AĞLADI
Kaza haberini alınca anne Rebekka Haas ve baba Sinan Çetin, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne geldi. Çift olayın şokuyla karakolda ağladı. Avukatları da dün 05.00’te emniyete gitti. Avukatlarının ve Çetin’in isteği üzerine; olay yeri incelemeye “Tek taraflı zabıt tutulmaması, adil bir tutanak düzenlenmesi için” jandarma da çağrıldı. Yönetmen, adliyeye sevk edilen oğlunu orada da yalnız bırakmadı.

 

TUTUKLANDI 15 YIL HAPİS İSTEMİYLE YARGILANACAK

İstanbul Cumhuriyet Savcısı İsa Dalgıç yaklaşık 2 saat boyunca Çetin’in ifadesini aldı. Çetin, birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebep olmak suçundan tutuklandı. 31 yaşındaki Çetin, 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

Rüzgâr Çetin’in dosyası kabarık

– Aşırı hız yüzünden cipiyle takla attı.

– Bir kez tehlikeli araç kullanmaktan, 2 kez de alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konuldu.

– Şimdi de Eylül 2018’e kadar ehliyetine el konulacak

Rüzgâr Çetin’in 14 Temmuz 2006’da yine Çırağan Caddesi üzerinde aşırı hızla kullandığı cipiyle takla attığı ve kazayı hafif sıyrıklarla atlattığı öğrenildi.

Ehliyetini 2004 yılında Hakkari, Yüksekova’dan alan Çetin’e, şimdiye kadar 28 trafik cezası kesildiği belirtildi. En son Eylül 2015’te tehlikeli şerit değiştirmekten ceza uygulanan Çetin’in ehliyetine Temmuz 2006 ve Ağustos 2007’de iki kez alkollü araç kullanmaktan el konulduğu da öğrenildi.

Rüzgâr Çetin’in ehliyetine, üflemeli alkol cihazını reddettiği gerekçesiyle 2 yıl, kan testinde yasal sınırın üstünde alkol çıktığı için 6 ay, 100 ceza puanını doldurduğu için ise 2 ay olmak üzere 28 Eylül 2018’e kadar el konulacak.

Rüzgâr Çetin’in Mart 2015’te attığı , “Ortaköy-Bebek-Beşiktaş-Karaköy hattında trafik sorununu çözebileceğimi iddia ediyorum, yetkililer sesimi duyun” şeklinde ki tweet’i yeniden sosyal medyaya konu oldu.

Sabah

 

TEILEN

Yorum Yaz