Orijinal Yoga Sistemi ile Anne Bebek Yoga Programı

0
1037

Bebek sahibi olmak mutluluk veren çok güzel bir olaydır. Fakat doğumdan sonra annenin hayatı stresli zor olabilir; anne kendini üzüntülü ve kaygılı hissedebilir. Hamilelik döneminde anne hormonal, fiziksel ve duygusal değişiklikler yaşadığı gibi doğum sonrası da aynı şekilde bu değişimleri yaşar.

Yoga Academy merkezlerinde Orijinal Yoga Sistemi teknikleri ile  uygulanan Anne Bebek için özel olarak hazırlanmış programda uygulanan duruşlar annenin hamilelik döneminde aldığı kilolardan kurtulmalarını kolaylaştırır.

Bebeğin enerji alanı korumasız olduğu için çevredeki enerjiler bebeğin alanına çok kolay girer ve bebek bununla baş etmek zorundadır. Bu yüzden ebeveynlerin enerji alanlarının güçlü olması gerekir. Bu yüzden de bebek anne ve babanın kucağında bulunmak ister; terk edildiğinde de ağlamaya başlar.

Anne ile bebek arasında enerjisel bağ doğumdan sonra da mevcuttur ve bebek annesine enerjisel kordon aracılığı ile bağlıdır. Bu bağ sayesinde fiziksel düzeyde büyük mesafeler olsa da onlar birbirlerinin mutluluğunu ya da mutsuzluğunu hissederler.

Yaşamın ilk yılları en kritik dönemlerdir. Güven duygusunun temeli yaşamın ilk yıllarında oluşur

Anne bebeği ile aynı ortamda Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini uygulayarak önce kendi stresini ve gerginliğini atacak; sonra ise bebeğini enerjisel açıdan olumlu bir şekilde besleyecektir.

Anne Bebek arasındaki ilişki daha sağlıklı ve dengeli olacaktır.  Bebek daha huzurlu ve sakin olacaktır. Bebeğin uyku düzeni de gelişecektir.

Anneler ve bebekleri 6 haftalık olduktan itibaren bu programdan yararlanabilir.

Hem kendilerine ve hem de bebeklerine faydalı bir saatlik sağlık, huzur, mutluluk dolu bir saat yaşayabilirler.

bebek ve anne yogası

Anne Bebek Yoga Programının yararları:

 Bu program , kalça ve bel bölgesindeki yağları ve karın bölgesindeki sarkmaları giderir.

İç organların yerlerine dönmesine yardım eder . Fiziksel ve zihinsel dengeyi geliştirir. Karın ve Pelvis bölgesindeki organlarda kan dolaşımını artırır.

Dolaşım, hormonal ve sinir sistemlerini canlandırır. Anneyi duygusal açıdan olumlu yönde etkiler. Tüm sinir sistemi güçlenir, canlanır ve dengelenir. Sırt ve kalçalardaki  ağrılar hızla giderilir.

Düzenli uygulamalarla hem anne hem de bebeğin sağlığı olumlu bir şekilde etkilenir ve anne-bebek  arasında uyum ve sevgi bağı artarak güçlenir .

Neval Kütük .

yogaacademy.com.tr
info@yogaacademy.com.tr
atasehir@yogaacademy.com.tr
nevalkutuk@gmail.com

TEILEN

Yorum Yaz