Almanca Öğrenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
168

Eğitim hayatınız boyunca yıllarca Almanca dersi aldınız fakat şu an kendi adınızı söylemekten başka hiçbir şey yapamıyorsunuz. Daha sonra geliştirmek için birkaç adım attınız ancak bir türlü kurslarda istediğinizi bulamadınız. Almanca öğretmeni canınızı çok sıkıyordu ya da kaba bir dil olduğuna inandığınız için yarı yolda pes ettiniz. Dil eğitimi almak isteyen, bir süre şansını deneyip başarılı olamayan binlerce öğrencinin ağzında aynı ifadeler yer alır. Özellikle Almanca gibi konuşulma oranı yüksek olan diller, hemen herkesin öğrenmek istediği dil listesinde yerini alır. Ne yazık ki pek çok etken geri adım atmayı gerektirir.

almanca

Size Zaman Ayıracak Adreslerden Eğitim Alın

Almanca da diğer tüm diller gibi kendi kuralları olan bir dildir. Eğitimini almak istediğinizde en az kendi çabanız kadar size vakit ayırabilecek öğretmenlere de ihtiyacınız olacaktır. Özellikle para kazanmak için çalışan ve öğrencinin düzeyi ile ilgilenmeyen öğretmen yoğunluğu göze çarpmaktadır.

Öğretmen, Almanca eğitimi almak istediğiniz zaman diliminde dikkat etmeniz gereken en önemli noktadır. Size vakit ayıran, eksiklerinizi, hatalarınızı takip eden biri olması çok önemlidir. Ne düzeyde bir öğrenci olduğunuzu tahmin edebilen öğretmen, bir adım öne geçmenizde etkili olacaktır. Bunun için özel ders, kurs ya da internet üzerinden online adresleri tercih edebilirsiniz. Genel olarak bakıldığında öğretmen öğrenci diyaloglarının en zayıf olduğu nokta kurslardır. Öğretmen birden fazla öğrenci ile ilgilenmek mecburiyetinde olduğu için öğrenciyle yeterince zaman geçiremez. Dolayısıyla ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumu oldukça zor bulur.

Telaffuzu Kaliteli Olan Öğretmeni Tercih Edin

Almanca denildiğinde akla gelen ilk şey telaffuzdur. Diksiyonunuz, dili ne düzeyde öğrendiğinizi anında ortaya koyacaktır. Bu nedenle size doğru olanı öğretecek bir öğretmene ihtiyacınız olacaktır. Ne kadar bilirse bilsin, telaffuzu doğru şekilde öğretemeyen öğretmen, başarılı öğrenciler yetiştirememektedir. Siz donanımlı ve iyi konuşan bir öğrenci olmak niyetindeyseniz öğretmeninizi kontrol ederek bu işe başlamalısınız.

Kurslarda öğretmen sayısının sınırlı olması, öğretmeni kendiniz seçememeniz büyük bir eksikliktir. Bu sebeple eleme yapmadan şans eseri ders alınmaktadır. Öğretmenin istediğiniz gibi çıkmaması ise işleri çok daha kötü yerlere getirmektedir. Buna engel olmak için öğretmen kapasitesi yoğun, binlerce öğretmenin bir arada bulunduğu online eğitim sitelerini tercih edebilirsiniz. Deneme dersleri sonrası istediğiniz öğretmenden ders almaya başlayabilirsiniz.

Eğitici Alternatiflerle Kendinizi Geliştirin

Dil eğitimi almak tek taraflı gerçekleşecek bir şey değildir. Bu nedenle hem öğretmenin hem öğrencinin dengeli şekilde çaba sarf etmesi gerekmektedir. Öğrenci olarak aldığınız eğitimin yanı sıra kendinizi geliştirecek alternatifler de üretmelisiniz. Bunlardan en önemlisi dersin yanı sıra kitap okumaktır. Almanca masal kitapları ile başlayıp daha sonra okuma kitapları ile ilerlerseniz istediğiniz hızda dilinizi geliştirebilirsiniz. Bununla beraber izleyeceğiniz Almanca filmler, dinleyeceğiniz müzikler de dilinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Diyalog Kurarak Almancanızı İlerletin

Almanca eğitimi aldığınız adres kendinizi geliştirmeniz açısından önemlidir. Bu açıdan dil eğitiminizi kursta almanızla özel ders şeklinde almanız oldukça fark edecektir. Kurs ortamında ders almanın en büyük avantajlarından biri diyalog sıklığının bulunmasıdır. Her gün karşılıklı Almanca konuşabileceğiniz arkadaşlarınızın olması, dili daha hızlı öğrenmenize yardımcı olacaktır. Aynı fırsatın online eğitim seçeneklerinde de olduğuna emin olabilirsiniz. Hem kendi evinizde oturduğunuz yerde rahatlıkla eğitiminizi alabilir hem de dahil olduğunuz konferans dersler ile diyalog gelişiminizi tamamlayabilirsiniz. Sizin gibi dünyanın pek çok noktasında Almanca öğrenmek isteyen öğrenciler aynı konferansa dahil olduğunda diyaloglar daha verimli sürdürülebilmektedir.

Hızlandırılmış Dil Eğitimi Tuzağından Uzak Kalın               

Almanca, İngilizce, Fransızca ya da Arapça fark etmeksizin hemen her dil için aynı para tuzağına şahitlik etmişsinizdir. Hızlandırılmış dil eğitimi, 3 ayda mükemmel Almanca, 5 ayda Almancanızı ilerletin gibi pek çok ifade dikkatinizi çekmiştir. Kursların, dil kurumlarının, özel öğretmenlerin öğrenci toplayabilmek adına başvurduğu bu yöntem yalnızca tuzaktır. Hiçbir öğrenci 3 ayda hızlandırılmış Almanca eğitimiyle, Almanca konuşamaz. Aksine Almancadan nefret eder. Hızlandırılmış kurs kavramı bu nedenle sağlıklı bir kurumun reklamı değildir. Dil eğitimi alırken bu konu üzerinde biraz hassas davranmak oldukça önemlidir.         

Almancayı Nerede Öğrendiğiniz Önemlidir

Almanca öğrenirken dikkat edilmesi gereken kriterlerden biri ortamdır. Öğrencinin kendini ait hissetmesi, derse yeterince odaklanabilmesi için doğru yerde eğitim almak önemlidir. Kursların en çok eleştirildiği nokta da budur. Doğru öğretmeni bulmuş olsanız dahi sınıf ortamı eğitime müsait değilse Almanca öğrenmeniz mümkün olmayacaktır. Kalabalık, gürültülü, dil öğrenmek için gelmemiş olan öğrenciler sınıfın huzurunu bozacaktır. Bunun yerine kendinizi derse verebileceğiniz evinizde yalnız olduğunuz ortamlar çok daha verimlidir. Online eğitimin en büyük avantajı budur. Kendi evinizde, kendi bilgisayarınızın başında istediğiniz saatte, kendi seçtiğiniz bir öğretmenle ders alabilirsiniz.

En Doğru Almanca Eğitimi Nerede Alınır?

Almancayı hem rahatınızı bozmadan hem de çok para harcamadan öğrenmek istiyorsanız Prelpy.com adresine tıklamalısınız. 25,000 öğretmen arasından dilediğiniz Almanca öğretmenini tercih edebilir, kaliteli bir eğitim alabilirsiniz. Kendi tercihinize bağlı olarak öğretmeninizle deneme derslerine başlayıp memnun kalmazsanız başka bir öğretmenle iletişime geçebilirsiniz.

Alacağınız Almanca dersler için yalnızca 2 dolar ödemeniz yeterli olacaktır. Bedava denilebilecek ders ücretiyle Almancanızı geliştirebilirsiniz. 70,000 öğrenci donanımına sahip olan site, memnuniyetini dile getiren binlerce kişiyle çalışmaktadır.

TEILEN

Yorum Yaz