2016 İlkbahar-Yaz Makyaj Modası

0
3070

2015 sonlarına geldiğimiz bu günlerde daha kış modası şekillenirken makyajda 2016 yılı makyaj ve güzellik trendi belli oldu.

2016 yılı moda defilelerinde elbise, kıyafet, ayakkabı moda olacak ürünleri tanıtılırken mankenlerin makyajları da güzellik hakkında bilgileri vermeye  başladı.

 

2016 yılı makyaj trendleri kadınların sade güzelliğini ön plana çıkartacak.

 

Doğal ve sade makyaj

2014 ve 2015 yıllarında da makyaj trendleri arasında yer alan sadece doğal görümün veren kadının sade güzelliğini ortaya çıkarmayı amaçlayan makyaj akımı 2016 yılı ilkbahar-yaz döneminde de etkisini kaybetmeden sürdürecek.

doğal-makyaj

Parlak ve altın tonlu makyaj

Yaz aylarında bronz ve altın tonu makyaj trendi bu yaz da kendisini gösterecek. Altın ve biraz bronz makyaj trendi ile hafif dağınık topuzlar sade güzelliğinizi ortaya çıkaracaktır.

altın

Abartılı dudak makyajı

Altın renkler, canlı kırmızı ve koyu bordo renkler odak noktasını dudaklara toplamada iddialı olacak. 2016 yaz döneminde istediğiniz kadar canlı ve abartılı rengi doğal ve sade makyaj üstüne deneyerek farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

dudak

Masmavi göz makyajları

Ruj sürmekle çok aranız yok ama göz makyajınızı ihmal etmiyorsanız bu yazın eyeliner, far ve göz kalemi trend rengi mavi olacak. Göz çevresinden taşan abartılı makyajlar ülkemizde çok rastlanmasa da bunun öncülüğünü bu güzel mavi renklerle siz yapabilirsiniz.

mavi

Gözlerde neon renkler

Bu kadar çok sadelik trendi kendi içerisinde aykırı makyaj tasarımları ortaya çıkarmakta. Sade makyaj üzerine yapılan neon renklerde far uygulaması adeta karanlığı yırtan bir ışık gibi göz alıyor.

neon

Dağınık göz kalemi

2016 yılı makyaj trendi doğallık olacak demiştik ve bu göz kaleminde de etkisini gösteriyor. Siyah ve kahverengi göz kalemini dağınık uygulayarak doğal makyajınızı bozmadan güzelliğinizi koruyabilirsiniz.

dağınık

TEILEN

Yorum Yaz